ABD'li Kongre üyesi Santos öz geçmişindeki yanlış bilgiler nedeniyle özrünü yineledi - Son Dakika

ABD'li Kongre üyesi Santos öz geçmişindeki yanlış bilgiler nedeniyle özrünü yineledi

ABD\'li Kongre üyesi Santos öz geçmişindeki yanlış bilgiler nedeniyle özrünü yineledi
Son Güncelleme: 28.12.2022 22:30

NEW ABD Kongresine yeni seçilen Cumhuriyetçi üye George Santos, öz geçmişiyle ilgili yalan söylediğini kabul ederek seçmeninden bir kez de canlı yayında özür diledi.

NEW ABD Kongresine yeni seçilen Cumhuriyetçi üye George Santos, öz geçmişiyle ilgili yalan söylediğini kabul ederek seçmeninden bir kez de canlı yayında özür diledi.

8 Kasım'daki ara seçimlerde New York'tan Kongre üyesi seçilen Cumhuriyetçi Santos, Fox News kanalında katıldığı canlı yayında, öz geçmişiyle ilgili seçmenlere yalan söylediğine dair iddialara yanıt verdi.

Eğitimi, kariyeri ve dini inanışıyla ilgili seçim boyunca yalan söylediği iddia edilen Santos hata yaptığını itiraf etti.

Santos, "Bir hata yaptım. Hepimiz insanız ve hatalar yapabiliriz." diyerek ulusal bir kanala çıkıp seçmeninden özür dileme "cesaretini" gösterdiği için artık önüne bakmak istediğini söyledi.

Amerikan halkının refahı için mücadele etmeye hazır olduğunu dile getiren Santos, "Seçildiğim bölgedeki insanlar için hizmet etmeyi dört gözle bekliyorum." ifadesini kullandı.

Santos'un yanlış bilgilerle dolu öz geçmişi

Ara seçimlerde New York'tan Kongre üyesi seçilen Cumhuriyetçi Santos, seçim kampanyası boyunca Baruch Koleji ve New York Üniversitesinden (NYU) mezun olduğunu iddia etmişti.

New York Times gazetesinin haberine göre ise NYU yetkilileri üniversite arşivlerinde Santos'un kaydının olmadığını duyurmuştu.

Santos'un ayrıca seçim kampanyası sırasında dile getirdiği Wall Street bünyesindeki Goldman Sachs ve Citigroup'ta çalıştığı iddiaları da yalanlanmıştı.

Diğer taraftan, yine seçim döneminde "onurlu bir Yahudi" olduğunu ileri süren Santos'un aslında Katolik olduğu ortaya çıkmıştı. Santos bu hususta ise "Katoliğim. Anne tarafımın Yahudi kökeni olduğunu öğrendiğim için 'Yahudi sayılırım.' demiştim." ifadesini kullandı.

3 Ocak'ta göreve başlaması beklenen Santos'a rakipleri istifa çağrısı yapıyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel ABD'li Kongre üyesi Santos öz geçmişindeki yanlış bilgiler nedeniyle özrünü yineledi - Son Dakika


Advertisement