ABD'li patrondan çalışanlarına yeni yıl hediyesi: Kişi başına 50 bin dolar ikramiye - Son Dakika

ABD'li patrondan çalışanlarına yeni yıl hediyesi: Kişi başına 50 bin dolar ikramiye

11.12.2019 13:45

ABD'de bir emlak şirketi yeni yıl partisinde çalışanlarına hayatlarının en büyük sürprizini yaptı. Kendilerine verilen kırmızı zarfları açan çalışanlar, 50 bin dolarlık ikramiyeyi görünce sevinçten ne yapacağını şaşırdı.

ABD'de önceki gün çekilen görüntüler uluslararası kamuoyunun gündemine oturdu. ABD'nin Maryland eyaletindeki Baltimore kentinde bulunan St. John Properties isimli emlak şirketi her yıl düzenlediği yeni yıl partisini önceki gün gerçekleştirdi.

ZARFI AÇANLAR GÖZLERİNE İNANAMADI

Etkinlik alanına girilirken katılımcıların isminin olduğu kırmızı zarflar teker teker verildi. Daha sonra parti devam ederken şirketin kurucusu ve başkanı Edward St. John sahneye çıkıp iyi yıl dileklerini sundu ve çalışanlarından ellerindeki zarfları açmalarını istedi.

HER BİR ÇALIŞANA 50 BİN DOLAR İKRAMİYE

Bu sırada heyecanla ellerindeki zarfı açan 198 çalışanın ağzı açık kaldı. Zarfların içinde çalışanlara verilen yılbaşı ikramiyesinin rakamları yer alıyordu. Toplamda 10 milyon dolarlık ikramiye verileceğini açıklayan Edward St. John, böylelikle ortalama olarak her bir çalışana 50.000 dolar vermiş oldu.

Patronun açıklaması firmada görev yapanları ağlattı.

"BU OLAY YAŞAMIMI TAMAMEN DEĞİŞTİRECEK"

Zarflarda kendi kıdemlerine göre alacakları ikramiye tutarını gören bazı çalışanlar gözyaşlarına hakim olamazken birçoğu çığlıklar içinde yakınlarını arayarak bu haberi verdi. Yerel basına konuşan şirket çalışanları, "19 yıldır burada çalışıyorum ve bu olay yaşamımı tamamen değiştirecek" dedi.

"DÜMENDE BEN VARIM AMA GEMİYİ ÇALIŞTIRAN ONLAR"

Yaşananların ardından Baltimore Sun'a konuşan patron Edward St. John, "Ben kutlama yapmak istiyordum ve insanların yaşamlarında bir fark yaratmak istiyordum. Geminin dümeninde ben varım ama gemiyi çalıştıranlar onlar" ifadesini kullandı.

ABD'li patrondan çalışanlarına yeni yıl hediyesi: Kişi başına 50 bin dolar ikramiye

Son Dakika Dünya ABD'li patrondan çalışanlarına yeni yıl hediyesi: Kişi başına 50 bin dolar ikramiye - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (58)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Cemal Hünal, sağlık sorunları nedeni ile Survivor 2021'e veda etti Selçuk Bayraktar, Akıncı PT-3 ile yuvadan uçmadan önce son selfiesini çekti Meteoroloji'den 28 Ocak'ta İstanbul için kar uyarısı Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Sözde" ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu'nun adı bulvardan silindi Sereney Sarıkaya rekor bir ücret karşılığında ATV'nin yeni dizisiyle ekranlara dönüş yapıyor Makedonya'dan sınır dışı edilen Sedat Peker suskunluğunu "Yanvar Katliamı" ile bozdu Bulgaristan'daki taşkın Edirne'ye su maymunlarını getirdi Hazır döner paketleyen iki çalışanın çekip paylaştığı videoya tepki yağıyor