ABD'li Peter, Aşkı İçin 'Ali' Oldu - Son Dakika

ABD'li Peter, Aşkı İçin 'Ali' Oldu

03.01.2012 13:24
ABD'li Peter, Aşkı İçin 'Ali' Oldu, System.String[]

İncirlik Üssü'nde görev yapan ABD'li asker Peter Michael Kern, Ayşecan Kıyıcı ile evlenebilmek için Müslüman oldu.

Adana'daki İncirlik Üssü'nde uçak teknisyeni olarak görev yapan ABD'li asker 25 yaşındaki Peter Michael Kern, gönlünü yaptırdığı 20 yaşındaki Ayşecan Kıyıcı ile evlenebilmek için Müslüman oldu, 'Ali' adını aldı. California'dan 6 ay önce Adana'ya gelip, İncirlik Üssü'nde çalışmaya başlayan Peter Michael Kern, İncirlik Mahallesi'ndeki Kuran kursunun öğrencisi Ayşecan Kıyıcı'yı görüp ona aşık oldu.

Hıristiyan Katolik olan ABD'li askerden evlenme teklifi alan Ayşecan Kıyıcı, evlenebilmesi için Kern'den İslam dinine geçmesini istedi. Kern, Kuran-ı Kerim'i İngilizce mealinden okudu ve sevdiği kızın koyduğu şartı kabul etti.

Ayşecan Kıyıcı ve ailesiyle birlikte Sarıçam İlçe Müftülüğü'ne gelen Kern için ihtida töreni düzenlendi. İhtida törenine Müftü Murat Demir, vaiz Sümeyra Budak ve Kuran kursu öğreticisi Şulenur Atabay katıldı. İhtida töreninde Kuran okundu, Müftü Murat Demir dua yaptırdı. Kelime-i Şehadet getiren Kern, Müslüman olup, 'Ali' adını aldı. Müftü Demir, ABD'li askere ihtida belgesi ve Kuran-ı Kerim hediye etti.

Annesinin Yahudi, babasının Hıristiyan olduğunu söyleyen Kern, Kuran-ı Kerim'i İngilizce mealini okuyunca çok etkilendiğini ve hiçbir baskı ve zorlama olmadan kendi özgür iradesiyle İslam dinine girdiğini söyledi.

Müftü Murat Demir, Müslüman olan Ali Kern'e, İslam dini hakkında özet bilgiler verdi. Demir, İslam'ın, kelime olarak barış ve esenlik anlamına geldiğini vurguladı.

ABD'li Peter, Aşkı İçin 'Ali' Oldu
ABD'li Peter, Aşkı İçin 'Ali' Oldu
ABD'li Peter, Aşkı İçin 'Ali' Oldu

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel ABD'li Peter, Aşkı İçin 'Ali' Oldu - Son Dakika


Son Dakika

Fenerbahçe, Palmeiras'ta forma giyen golcü futbolcu Miguel Borja'nın transferi için kolları sıvadı 23:31 Fenerbahçe, Palmeiras'ta forma giyen golcü futbolcu Miguel Borja'nın transferi için kolları sıvadı Eski vali Hüseyin Avni Coş, kalp krizinden 62 yaşında hayatını kaybetti 23:09 Eski vali Hüseyin Avni Coş, kalp krizinden 62 yaşında hayatını kaybetti Konya'da 7 kişinin öldürüldüğü olaydan yeni detaylar! Katliam geliyorum demiş 22:55 Konya'da 7 kişinin öldürüldüğü olaydan yeni detaylar! Katliam geliyorum demiş
Çöp kovasıyla kavga eden adam kameraya yansıdı 22:10 Çöp kovasıyla kavga eden adam kameraya yansıdı Konya'daki aile katliamının nedeninin 10 yıllık husumet olduğu ortaya çıktı 20:54 Konya'daki aile katliamının nedeninin 10 yıllık husumet olduğu ortaya çıktı Konya'da 7 kişinin öldürüldüğü katliam evinden ilk görüntü! Cansız bedenler avluya dizildi 20:07 Konya'da 7 kişinin öldürüldüğü katliam evinden ilk görüntü! Cansız bedenler avluya dizildi
Tolgahan Sayışman'ın 48 yaşındaki kayınvalidesi Albana Abazi, güzelliğiyle olay oldu 18:56 Tolgahan Sayışman'ın 48 yaşındaki kayınvalidesi Albana Abazi, güzelliğiyle olay oldu Muhtar öldürüldü, yeğeni de intikam almak için katilin kardeşini öldürdü 18:29 Muhtar öldürüldü, yeğeni de intikam almak için katilin kardeşini öldürdü
Advertisement