ABD'li Suçlu Artık Bir Sosyal Medya Fenomeni! - Son Dakika

ABD'li Suçlu Artık Bir Sosyal Medya Fenomeni!

23.06.2014 13:04
ABD'li Suçlu Artık Bir Sosyal Medya Fenomeni!

ABD’nin California eyaletinde, polisler tarafından paylaşılan bir suçlunun vesikalık fotoğrafı sosyal medya fenomeni oldu.

Emre Çetinkaya - -

ABD'de geçtiğimiz günlerde eşine benzerine zor rastlanır bir olay yaşandı ve yaşanmaya da devam ediyor. Her şey ABD'nin California eyaletinde polislerin prosedür gereği bir suçlunun vesikalık fotoğrafını Facebook'taki sayfalarından paylaşmasıyla başladı.(Bu işlem tüm suçlular için uygulanıyor.) Jeremy Meeks isimli suçlu 'yakışıklı' olması nedeniyle bir anda bir sosyal medya fenomeni haline geldi.


Geçen Çarşamba günü soygun ve yasa dışı silah bulundurmaktan tutuklanan Meeks'in Facebook'taki suçlu fotoğrafı şu ana kadar 95 binin üzerinde beğeni, 25 binin üzerinde yorum alırken, 12 binden fazla paylaşıldı. Koyu teni ve mavi gözüyle kadınların dikkatini çeken Meeks için özellikle kadınlar kefalet parası toplamaya başladılar. Meeks'in içeriden çıkması için gerekli olan kefalet ücreti ise tam 900 bin dolar.


Öte yandan Meeks'in Facebook'taki bu fotoğrafının altına gelen yorumlar ise bir hayli ilginç. Genç kızlar, "Anne, ben bir suçluya aşık oldum" gibi yorumlar atarken, kimisi de "Suçu ne? Birinci derece seksilik mi?" gibi yorumlar atıyor.


Stockton Polis Departmanı'nın sözcüsü Joseph Silva ise, "Daha önce bu kadar çok beğenilen bir fotoğraf görmemiştim." diyor. Bakalım Jeremy Meeks'in son durumu ne olacak? İşte hayranlarının Meeks için hazırladığı bir fotoğraf;

Emre Çetinkaya - Teknokulis : http://www.teknokulis.com
YORUMLAR
500
Kürtajla ilgili internetteki yanlış bilgiler: Çiğ yumurta, kaynatılmış kola, bitkisel kürler Kürtajla ilgili internetteki yanlış bilgiler: Çiğ yumurta, kaynatılmış kola, bitkisel kürler Libya Ulusal Petrol Kurumu, ülkede petrol üretiminin artırılabileceğini açıkladı Libya Ulusal Petrol Kurumu, ülkede petrol üretiminin artırılabileceğini açıkladı AB, internet şirketlerini çocuk istismarını içeren görüntüleri kaldırmaya zorlayacak AB, internet şirketlerini çocuk istismarını içeren görüntüleri kaldırmaya zorlayacak

Kaynak: Teknokulis

Son Dakika Teknoloji ABD'li Suçlu Artık Bir Sosyal Medya Fenomeni! - Son Dakika


Advertisement