Meksika sınırında ABD tarihinin en teknolojik tüneli bulundu - Son Dakika

Meksika sınırında ABD tarihinin en teknolojik tüneli bulundu

Yapımı henüz tamamlanmamış ve Meksika ile sınır geçişi sağlayan "ABD tarihinin en ileri teknolojili tüneli" bulundu. Yetkililer, tünelin kimler tarafından ne amaçla yapıldığını tespit etmeye çalışıyor.

ABD'li göçmenlik yetkilileri, Meksika sınırında iki ülke arasında geçişi sağlayan bir tünel bulduklarını ve bunun "ABD tarihinin en ileri teknolojili tüneli" olduğunu açıkladı.

YETKİLİLER DUYURDU

ABD Sınır ve Gümrük Muhafaza Birimi yetkilileri, Arizona eyaletinde devam eden bir soruşturma kapsamında yapımı henüz tamamlanmamış olan ve Meksika ile sınır geçişi sağlayan bir tünel keşfettiklerini duyurdu.

HER TÜRLÜ DETAY DÜŞÜNÜLMÜŞ

Söz konusu tünelin, "ABD tarihindeki en ileri teknolojili tüneli" olduğunu belirten yetkililer, yaklaşık 1 metre genişliğinde ve 1,2 metre yüksekliğindeki tünelde, havalandırma, elektrik, raylı sistem ve geniş takviye sistemi olduğunu vurguladı.

NE AMAÇLA YAPILDIĞI TESPİT EDİLMEYE ÇALIŞILIYOR

Yetkililer, tünelin kimler tarafından ne amaçla yapıldığını tespit etmek için araştırmalarını sürdürdüklerini kaydetti.

Meksika sınırında ABD tarihinin en teknolojik tüneli bulundu

Haber Yayın Tarihi: 08.08.2020 02:15 - Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Meksika sınırında ABD tarihinin en teknolojik tüneli bulundu - Son Dakika

YORUMLAR (8)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Belediye Başkanı Hamza Şayir, hazırladığı sürprizle gazileri sevindirdi Karantinadan kaçan yaşlı adam, dükkanında yorgan dikerken yakalandı Kocaeli'de bir kişi bebek arasından düşen çocuğa şiddet uyguladı İran'da hırsızlık yapan 3 kişinin parmakları kesildi Fuhuş için buluştuğu kişinin trans birey olduğunu anlayınca önce bıçakladı sonra sinir krizi geçirdi Talihsiz adamın ameliyatla kesilen bacaklarını torba içerisine koyup eşine teslim ettiler Ayağına sıktığı akrabasının fotoğrafını sosyal medyada paylaştı: İhanetinin bedelini ödedi Çeşme'de dayak yediğini söyleyen model Daria Kyryliuk, koronavirüse yakalandı