Son Dakika Haberleri: ABD'den PYD'ye Destek! Resmi Hesaplarından Tweet'lerini Paylaştılar

ABD'den PYD'ye Destek! Resmi Hesaplarından Tweet'lerini Paylaştılar

7 ay önce

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı, büyük bölümünü terör örgütü YPG'nin oluşturduğu SDG'nin, "PKK ile ilişkimiz yok" iddiasını Twitter hesabından paylaşarak PYD'ye destek verdi.

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı, büyük bölümünü  PKK'nın  Suriye kolu PYD/YPG'nin oluşturduğu  Suriye Demokratik Güçlerinin, " PKK ile ilişkimiz yok" iddiasını  Twitter hesabından paylaşarak PYD'ye destek verdi.

PAYLAŞIM TEPKİ ÇEKTİ

CENTCOM'un sosyal medya hesabı  Twitter'da, SDG imzası taşıyan ve büyük bölümünü PYD/YPG'nin oluşturduğu yapının " PKK ile ilişkisinin olmadığını iddia eden" açıklamayı paylaşması tepki çekti.

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN SÖZCÜLÜĞÜNÜ YAPTI

Söz konusu paylaşımında SDG'nin açıklamasının ekran görüntüsünü kullanan CENTCOM, açıklamanın üstüne de "SDG,  PKK ile herhangi bir bağının veya ilişkisinin olmadığını onaylıyor" ifadelerine yer vererek PYD'nin "sözcülüğünü" yaptı.

'PYD ÇÖZÜMÜN ORTAĞI OLMALI'

Dünkü günlük basın toplantısında  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Toner de terör örgütü PYD'nin, "uzun vadede  Suriye'deki politik çözüm arayışlarının bir parçası olması gerektiğini" savunmuştu.


Fenerbahçe, Antalyaspor'dan Samuel Eto'o İle Anlaştı Polis Gözetiminde Cenazeye Katıldı, İki Oğlunu Böyle Toprağa Verdi
Yeni Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ Oldu! İşte Yeni Hükümette Görev Dağılımı