Son Dakika Haberleri: ABD'den PYD'ye Destek! Resmi Hesaplarından Tweet'lerini Paylaştılar

ABD'den PYD'ye Destek! Resmi Hesaplarından Tweet'lerini Paylaştılar

2 yıl önce

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı, büyük bölümünü terör örgütü YPG'nin oluşturduğu SDG'nin, "PKK ile ilişkimiz yok" iddiasını Twitter hesabından paylaşarak PYD'ye destek verdi.

 ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı, büyük bölümünü PKK'nın Suriye kolu PYD/YPG'nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçlerinin, "PKK ile ilişkimiz yok" iddiasını Twitter hesabından paylaşarak PYD'ye destek verdi.

PAYLAŞIM TEPKİ ÇEKTİ

CENTCOM'un sosyal medya hesabı Twitter'da, SDG imzası taşıyan ve büyük bölümünü PYD/YPG'nin oluşturduğu yapının "PKK ile ilişkisinin olmadığını iddia eden" açıklamayı paylaşması tepki çekti.

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN SÖZCÜLÜĞÜNÜ YAPTI

Söz konusu paylaşımında SDG'nin açıklamasının ekran görüntüsünü kullanan CENTCOM, açıklamanın üstüne de "SDG, PKK ile herhangi bir bağının veya ilişkisinin olmadığını onaylıyor" ifadelerine yer vererek PYD'nin "sözcülüğünü" yaptı.

'PYD ÇÖZÜMÜN ORTAĞI OLMALI'

Dünkü günlük basın toplantısında ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Toner de terör örgütü PYD'nin, "uzun vadede Suriye'deki politik çözüm arayışlarının bir parçası olması gerektiğini" savunmuştu.Türkiye'ye Ateş Açan Terörist Öldürüldü, Bulunduğu Bina Delik Deşik Edildi ÖSO, PYD/PKK'lı Teröristlerle Çatışmaya Girdiği Burseya Dağı'ndan Çekildi!
BM'deki Kritik Afrin Toplantısı Sonrası Fransa'dan Türkiye'ye İtidal Çağrısı Geldi