ABD NATO üyelerinden Suudi Arabistan için destek isteyecek - Son Dakika

ABD NATO üyelerinden Suudi Arabistan için destek isteyecek

24.10.2019 16:50
ABD NATO üyelerinden Suudi Arabistan için destek isteyecek, System.String[]

ABD Savunma Bakanı Mark Esper, "Bazı NATO müttefiklerine Suudi Arabistan'a hava dahil savunma kabiliyetleri konusunda katkı sağlama çağrısında bulunacağım." dedi.

ABD Savunma Bakanı Mark Esper, "Bazı NATO müttefiklerine Suudi Arabistan'a hava dahil savunma kabiliyetleri konusunda katkı sağlama çağrısında bulunacağım." dedi.

NATO Savunma Bakanları için Brüksel'de bulunan Esper, toplantı öncesinde karargahta basına açıklama yaptı.

Brüksel'e gelmeden önce Afganistan, Suudi Arabistan ve Irak'ı ziyaret ettiğini ifade eden Esper, ABD güçlerinin Suudi Arabistan'ı " İran'ın kışkırtmalarına karşı ne kadar iyi koruduğunu gördüğünü" söyledi.

Esper, "Bazı NATO müttefiklerine Suudi Arabistan'a hava dahil savunma kabiliyetleri konusunda katkı sağlama çağrısında bulunacağım." diye konuştu.

Suriye'nin kuzeydoğusunda son dönemde önemli gelişmeler de olduğuna işaret eden Esper, bu çerçevede terör örgütü DEAŞ'a karşı elde edilen kazanımların nasıl korunabilineceğine odaklanılması gerektiğini kaydetti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel ABD NATO üyelerinden Suudi Arabistan için destek isteyecek - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Futbol yorumcusu Sinan Engin'in koronavirüs testi pozitif çıktı Gözü dönen şahıs, önce ayrıldığı nişanlısı ve annesini sonra kendini öldürdü Meteoroloji'den 13 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Azerbaycanlı öğretim görevlisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı: Bizi öldürün ama onlara bırakmayın