ABD'nin 7 eyaletinde 9 maymun çiçeği vakasına rastlandı - Son Dakika

ABD'nin 7 eyaletinde 9 maymun çiçeği vakasına rastlandı

26.05.2022 21:26
ABD'nin 7 eyaletinde 9 maymun çiçeği vakasına rastlandı

ABD'nin 7 eyaletinde 9 maymun çiçeği vakasına rastlandığı bildirildi.

ABD'nin 7 eyaletinde 9 maymun çiçeği vakasına rastlandığı bildirildi.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) Direktörü Rochelle Walensky, düzenlediği basın toplantısında, ülkenin 7 eyaletinde 9 ayrı maymun çiçeği vakası tespit edildiğini, vakaların yerel laboratuvarlar tarafından belirlendiğini, tedavi ve yayılmasının önüne geçmek için yerel halk sağlığı yetkililerinin harekete geçtiğini belirtti.

Vakalarından bazılarının maymun çiçeği salgını olan bölgeye seyahat etmiş kişilerde görüldüğünü vurgulayan Walensky, halkı salgın konusunda duyarlı olmaya çağırdı.

Beyaz Saray'ın küresel sağlık güvenliği ve biyolojik savunma kıdemli direktörü Raj Panjabi ise basın brifinginde, dünya çapında bu ölçekte ve kapsamda bir maymun çiçeği salgınının daha önce görülmediğini ifade etti.

ABD'de vakaların görüldüğü 7 eyaletin California, Florida, Massachusetts, New York, Utah, Virginia ve Washington olduğu kaydedildi.

YORUMLAR
500
Meksika'dan ABD'ye kaçak yoldan geçmeye çalışan kadın çite sıkıştı Meksika'dan ABD'ye kaçak yoldan geçmeye çalışan kadın çite sıkıştı ABD'de iklim, sağlık ve vergi konusundaki yeni yasa tasarısı Senatodan geçti ABD'de iklim, sağlık ve vergi konusundaki yeni yasa tasarısı Senatodan geçti Tesla elektrikli otomobil modelleri için şok edici iddia Tesla elektrikli otomobil modelleri için şok edici iddia
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel ABD'nin 7 eyaletinde 9 maymun çiçeği vakasına rastlandı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement