ABD'nin Afganistan Özel Temsilcisi Zalmay Halilzad Özbekistan'da - Son Dakika

ABD'nin Afganistan Özel Temsilcisi Zalmay Halilzad Özbekistan'da

ABD'nin Afganistan Özel Temsilcisi Zalmay Halilzad, temaslarda bulunmak üzere geldiği Özbekistan'da Dışişleri Bakanı Abdulaziz Kamilov ile görüştü.

ABD'nin Afganistan Özel Temsilcisi Zalmay Halilzad, temaslarda bulunmak üzere geldiği Özbekistan'da Dışişleri Bakanı Abdulaziz Kamilov ile görüştü.

Özbekistan Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Halilzad, ABD Uluslararası Kalkınma Finansmanı Kurumu (DFC) İcra Kurulu Başkanı Adam Boehler ile birlikte, Özbekistan Dışişleri Bakanı Abdulaziz Kamilov ve Özbekistan'ın Afganistan Özel Temsilcisi İsmatulla Ergaşev ile bir araya geldi.

Toplantıda taraflar, yakın siyasi temasların kurulması, ticari, ekonomik, kültürel, insani ve askeri-teknik ilişkilerin gelişmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Afganistan'da siyasi liderler arasındaki uzlaşmaya destekleyen taraflar, kapsayıcı bir hükümet ve Ulusal Uzlaşma Yüksek Kurulunun Afganistan'daki tüm siyasi güçleri birleştirmeye yardımcı olacağını belirtti.

Son Dakika

14:05 Küçük çocuğun yardım çığlığına koşan genç kadın, sapığı yakalayıp emniyete teslim etti 13:30 Salgında en riskli 5 il arasında yer alan Bursa'daki köpük partisi görüntüleri pes dedirtti 12:33 13 yaşındaki kız "10 yaşındaki çocuktan hamile kaldım" demişti! Bebeği dünyaya geldi 12:27 Cem Uzan'dan beklenmedik Selahattin Demirtaş çıkışı: Serbest bırakılmalı 12:22 2 kişiyi öldürdükten sonra börekçide yakalanan caninin kara listesinde bir kişinin daha olduğu ortaya çıktı 11:47 18 yıldır kayıp olan iş adamının yasak aşk kurbanı olduğu ortaya çıktı! Diri diri yakmışlar 11:36 İstanbul'da 66 yaşındaki hademeden 7 yaşındaki kıza istismar! "Kimseye anlatma" diye uyarmış 10:50 3 haftalık kızını boğarak öldüren vicdansız anneden garip ifade: Uyurken üzerine yatmış olabilirim 10:36 Turgut Şelalesi'nin mesire alanına dışarıdan yiyecek getiren yerli turistlerin aracını haritaya çevirdiler 09:36 Tartıştıkları arkadaşlarını önce dövüp ardından balkondan aşağı attılar 09:34 Bunalıma giren bir çocuk babası, 9. kattan atlayarak intihar etti 09:32 Dört kadın bir oldu, tartıştıkları adamı yol ortasında evire çevire dövdü 09:21 Bursalı usta, yaptığı hat kalemlerini tanesi 175 liradan dünyaya satıyor 09:09 Oltayla bile balık tutulamayan çayda çıplak elle balık tutuyor 20:01 İngiliz model Demi Rose'un kırmızı mayolu pozu beğeni rekoru kırdı