ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, Vatandaşlarını Olası Terör Saldırılarına Karşı Uyardı - Son Dakika

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, Vatandaşlarını Olası Terör Saldırılarına Karşı Uyardı

30.01.2023 10:33
ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, Vatandaşlarını Olası Terör Saldırılarına Karşı Uyardı

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, Türkiye’de yaşayan vatandaşlarına yaptığı uyarıda, “ABD hükümeti vatandaşlarını, İstanbul’da ya da Batılıların sıkça ziyaret ettiği yerlere, özellikle Beyoğlu, Galata, Taksim ve İstiklal bölgelerinde, kiliselere, sinagoglara ve diplomatik misyonlara yönelik teröristlerin olası misilleme saldırılarına karşı vatandaşlarını uyarmaktadır. Türk makamları bu konuyu araştırmaktadır” ifadelerini kullandı.

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, Türkiye'de yaşayan vatandaşlarına yaptığı uyarıda, "ABD hükümeti vatandaşlarını, İstanbul'da ya da Batılıların sıkça ziyaret ettiği yerlere, özellikle Beyoğlu, Galata, Taksim ve İstiklal bölgelerinde, kiliselere, sinagoglara ve diplomatik misyonlara yönelik teröristlerin olası misilleme saldırılarına karşı vatandaşlarını uyarmaktadır. Türk makamları bu konuyu araştırmaktadır" ifadelerini kullandı.

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, Türkiye'de bulunan vatandaşlarına olası terör saldırısına ilişkin uyarı yaptı. Büyükelçilik'ten yapılan açıklama şöyle:

"ABD hükümeti vatandaşlarını, İstanbul'da ya da Batılıların sıkça ziyaret ettiği yerlere, özellikle Beyoğlu, Galata, Taksim ve İstiklal bölgelerinde, kiliselere, sinagoglara ve diplomatik misyonlara yönelik teröristlerin olası misilleme saldırılarına karşı vatandaşlarını uyarmaktadır. Türk makamları bu konuyu araştırmaktadır. Bu mesaj, Avrupa'daki Kur'an yakma olaylarıyla ilgili 27 Ocak 2023 tarihli güvenlik uyarısını güncellemektedir."

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500
Ata İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, Ankara'da basın toplantısı düzenledi Ata İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, Ankara'da basın toplantısı düzenledi GÜNDEM ÖZETİ / 29 Mart 2023 GÜNDEM ÖZETİ / 29 Mart 2023 Türk Telekom Yetkilisi Gürsoy: 'Deprem Ankara ve İstanbul'da Olsa Veri Merkezlerimiz Zarar Görebilirdi. Türk Telekom Yetkilisi Gürsoy: 'Deprem Ankara ve İstanbul'da Olsa Veri Merkezlerimiz Zarar Görebilirdi.

Son Dakika Güncel ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, Vatandaşlarını Olası Terör Saldırılarına Karşı Uyardı - Son Dakika


Advertisement