Son Dakika Haberleri: ABD'nin Ankara Büyükelçiliğine Silahlı Saldırı

ABD'nin Ankara Büyükelçiliğine Silahlı Saldırı

7 ay önce

ABD'nin Ankara Büyükelçiğine yönelik kimliği belirsiz kişilerce silahlı saldırı gerçekleştirildi. Polis kaçan zanlıların peşine düştü.

Ankara'da saat 05.00 sıralarında ABD'nin Ankara Büyükelçiğine yönelik kimliği belirsiz kişilerce silahlı saldırı gerçekleştirildi. ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, saldırıya ilişkin, "Herhangi bir yaralanmayla ilgili herhangi bir raporumuz yok ve ayrıntıları araştırıyoruz" açıklamasını yaptı.

BEYAZ OTOMOBİLDEN ATEŞ AÇILDI

Edinilen bilgilere göre, Atatürk Bulvarı üzerinde seyir halinde olan henüz plakası belirlenemeyen beyaz bir otomobilden ABD Büyükelçilik binasına doğru ateş açıldı.

CAN KAYBI YOK

6 numaralı kapı önünde gerçekleşen saldırıda, 4-5 el silah sesi duyuldu. Güvenlik görevlilerinin bulunduğu kulübeye gerçekleştirilen saldırıda, kurşunlardan biri cama isabet etti. Olayda şans eseri can kaybı veya yaralanma olmadı.

POLİS ALARMA GEÇTİ

Aracın, Bulvar üzerinden Cinnah Caddesi istikametinde kaçtığı tespit edildi. Kısa süre içinde olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Civarda arama başlatan ekipler, boş kovanları muhafaza altına aldı. Kaçan aracın yakalanması için şehrin dört bir yanındaki ekipler alarm durumuna geçti.

"YARALANMAYLA İLGİLİ RAPORUMUZ YOK, AYRINTILARI ARAŞTIRIYORUZ"

Silahlı saldırıya ilişkin, ABD'nin Ankara Büyükelçiliğinden yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, "Bu sabahın erken saatlerinde ABD Büyükelçiliğinde bir güvenlik olayının gerçekleştiğini teyit edebiliriz. Herhangi bir yaralanmayla ilgili herhangi bir raporumuz yok ve ayrıntıları araştırıyoruz. Türk ulusal polisine hızlı yanıtları için teşekkür ediyoruz." denildi.
Doğu'daki 5 İlde Yapılan Seçim Anketinde, HDP Diğer Partileri Geride Bıraktı Rusya'da Üniversite Binası Çöktü! 21 Kişi Enkaz Altına Kaldı

İki Grup Arasındaki Kavga AVM'yi Savaş Alanına Çevirdi! Yaralılar Var