ABD'nin en büyük süt üreticisi Dean Foods iflas etti - Son Dakika

ABD'nin en büyük süt üreticisi Dean Foods iflas etti

13.11.2019 15:23
ABD'nin en büyük süt üreticisi Dean Foods iflas etti, System.String[]

ABD'nin en büyük süt üreticisi Dean Foods, ülkedeki "süt talebinin belirgin bir şekilde azalmasına" bağlı olarak iflas ettiğini duyurdu.

ABD'nin en büyük süt üreticisi Dean Foods, ülkedeki "süt talebinin belirgin bir şekilde azalmasına" bağlı olarak iflas ettiğini duyurdu.

The Wall Street Journal'ın haberine göre, Dean Foods ve daha birçok süt üreticisi şirket, uzun yıllardır tüketicilerin geleneksel inek sütünden uzaklaşmasının yarattığı talep daralmasırır yarattığı sorunlarla uğraşıyor. Haberde, içecek satışlarının sütten, şişelenmiş suya, meyve sularına ve soya ve yulaftan üretilen sütün alternatiflerine kaydığına işaret ediydi.

Süt üreticisi şirket, hisselerinin bir bölümünü ya da çoğunluğunu, çiftçilerin sahibi olduğu Amerika Mandıra Çiftçileri'ne satma olasılığını gündeminden düşürmedi.Dean Foods CEO'su Eric Berigause ise konuyla ilgili olarak, "Şirketi daha da güçlendirmek ve düşük maliyetli bir konuma getirmek amacıyla sürdürdüğümüz yoğun çabalara karşın, içme sütü tüketiminde sürmekte olan düşüşlerden olumsuz yönde etkilemeye devam ediyoruz"dedi.

Texas merkezli şirket, ilk aşamada bankalardan 850 milyon dolar dolayında bir kaynak sağlamış durumda.


- Kaynak: DHA

Son Dakika Ekonomi ABD'nin en büyük süt üreticisi Dean Foods iflas etti - Son Dakika Ekonomi


Son Dakika

Koronavirüs Bilim Kurulu, Bakan Fahrettin Koca başkanlığında toplandı Sokakta hamsterı tokatlayıp ardından ısıran kadına para cezası kesildi Bir grup genç yaşlı adamı darp etti, kadınlar da "Vur vur" diye tempo tuttu Kalp krizi geçiren Mustafa Topaloğlu: İki belediye başkanı kalbimi kırdı, Cumhurbaşkanı ile paylaşacağım Son Dakika! İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ partisinden ihraç edildi Heidi Klum, kendisinden 16 yaş küçük sevgilisiyle banyo videosunu paylaştı Koronavirüs tedbirleri hiçe sayıldı! Murat Başaran şarkı söyledi, fenomenler göbek attı Şef Mehmet Yalçınkaya, "Aşkımla yeni bir proje" deyip kızıyla pozunu paylaştı