ABD'nin San Francisco kentinde 250 araçlık konvoyla Ermenistan protesto edildi - Son Dakika

ABD'nin San Francisco kentinde 250 araçlık konvoyla Ermenistan protesto edildi

23.10.2020 22:57
ABD'nin San Francisco kentinde 250 araçlık konvoyla Ermenistan protesto edildi, System.String[]

NEW ABD'nin California eyaletinde Azerbaycan ve Türk vatandaşları, Ermenistan'ın Dağlık Karabağ bölgesindeki işgali ve sivillere saldırılarına karşı protesto düzenledi.

NEW ABD'nin California eyaletinde Azerbaycan ve Türk vatandaşları, Ermenistan'ın Dağlık Karabağ bölgesindeki işgali ve sivillere saldırılarına karşı protesto düzenledi.

California'nın San Francisco kentinde, Ermenistan'ın eylül sonunda Azerbaycan'a karşı başlattığı saldırılara ve ABD'de gerçekleştirdikleri asılsız propagandalara karşı farkındalık oluşturmak için yapılan eylemde Azerbaycan ve Türk Amerikan toplumu üyelerince 250 araçlık bir konvoy oluşturuldu.

Los Gatos şehrindeki Kuzey Kaliforniya Azerbaycan Kültür Merkezi önünde toplanarak ellerindeki pankartlarla fotoğraf çektiren araç sahipleri, konvoy halinde San Francisco şehri ve körfezini turladı.

Dev Türk ve Azerbaycan bayrakları ile pankartlarını araçlarında saatlerce taşıyan göstericiler, 200 kilometrelik bir sürüş gerçekleştirerek, Azerbaycan tarafının sesini Amerikalılara duyurmaya çalıştı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel ABD'nin San Francisco kentinde 250 araçlık konvoyla Ermenistan protesto edildi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Türkiye'den yeni Navtex ilanı! Akdeniz 3 gün atış eğitimi yapılacak ABD'den S-400 testi için Türkiye'ye tehdit gibi sözler: Başka işbirliklerine engel olmaya devam ediyor Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Berlin'deki camiye yapılan polis baskınına tepki gösterdi: Şiddetle kınıyorum Bilim Kurulu Üyesi Kara: Kışın yakın mesafede koronavirüsün bulaş riski 1-2 dakikaya iniyor Son Dakika: Türkiye'de 23 Ekim günü koronavirüs nedeniyle 74 kişi hayatını kaybetti, 2165 yeni hasta tespit edildi Seyir halindeki tırın kasasına çarpan geyik telef oldu "Evde ek iş" tuzağına düşmeyin! Yüzlerce kişi mağdur oldu 82 yıl önce kurulan Ümraniyespor, ismini değiştirdi