Son Dakika Haberleri: ABD'nin, Suriye'deki askerlerinin büyük bir kısmını birkaç gün içinde çekeceği iddia edildi

ABD'nin, Suriye'deki askerlerinin büyük bir kısmını birkaç gün içinde çekeceği iddia edildi

2 ay önce

Reuters haber ajansı, ABD'nin, Suriye'deki askeri birliklerinin büyük bir kısmını önümüzdeki birkaç gün içinde çekebileceğini duyurdu.

Reuters haber ajansının kendi kaynaklarına dayandırdığı haberinde, ABD'nin Suriye'deki askeri birliklerinin büyük bir kısmını en yakın zamanda çekebileceği, tüm askerlerin çekilmesinin ise 2 haftadan fazla sürebileceği belirtildi.

"ASKERLERİN BÜYÜK BİR KISMI BİRKAÇ GÜN İÇİNDE ÇEKİLECEK"

Daha önce ABD Savunma Bakanı Mark Esper, ABD destekli Kürt güçleriyle Türk askerleri arasındaki çatışmada arada kalmaması amacıyla 1000 kadar ABD askerinin Suriye'nin kuzeydoğusundan kaydırılacağını duyurmuştu.

Diğer yandan adlarının açıklanmasını istemeyen 2 ABD'li bürokrat, Reuters'e verdikleri demeçte ABD'nin birkaç alternatif üzerinde durduğunu ve askerlerin büyük bir kısmının önümüzdeki birkaç gün içinde çekileceğini ifade etti.

"ÇEKİLME 2 HAFTAYI GEÇEBİLİR"

Bunun yanı sıra tüm birliklerin çekilmesinin 2 haftayı geçebileceği, fakat beklenenden daha kısa zaman da alabileceği kaydedildi.

ABD'nin, Suriye'deki askerlerinin büyük bir kısmını birkaç gün içinde çekeceği iddia edildi
Kobani'nin güneyindeki ABD'ye ait gözetleme noktası boşaltıldı

ABD Savunma Bakanlığı: Trump çekilme emri verdi

Trump'tan harekat açıklaması: Mücadeleye katılmamamız akıllıca, bırakın savaşsınlar

Trump'tan YPG'ye çekilme çağrısı: Yenemezsiniz

Haber Yayın Tarihi: 14.10.2019 12:11 Millet Bahçesi tartışması, Trabzon'da vatandaşları ikiye böldü: Sahada maç yapılsın mı? Yapılmasın mı?
Süreli sözleşmeyle çalışan personelin tam zamanlı çalışması sağlanacak Kulisleri sallayan iddia: Erdoğan AK Parti Genel Başkanlığı'nı güvendiği isme bırakabilir