ABD sağlık otoritesi: Remdesivir sonuçları, bir ilacın koronavirüsü önleyebileceğine kanıt - Son Dakika

ABD sağlık otoritesi: Remdesivir sonuçları, bir ilacın koronavirüsü önleyebileceğine kanıt

30.04.2020 08:35
ABD sağlık otoritesi: Remdesivir sonuçları, bir ilacın koronavirüsü önleyebileceğine kanıt, System.String[]

Gilead Sciences tarafından geliştirilen remdesivir isimli antiviral ilacın Covid-19 hastalarını placebo ilacına göre yüzde 30 daha hızlı iyileştirdiği bildirildi.

Gilead Sciences tarafından geliştirilen remdesivir isimli antiviral ilacın Covid-19 hastalarını placebo ilacına göre yüzde 30 daha hızlı iyileştirdiği bildirildi. Farklı ülkelerde yürütülen klinik testlerde, ilacın Covid-19 hastalarını iyileştirmede diğer ilaçlara göre daha etkili olduğu sonucu çıktı.

Geçtiğimiz haftalarda Çin'de yürütülen klinik test sonuçları, remdesivir ilacın Covid-19 hastaları üzerindeki ilk denemelerinin başarısız olduğunu göstermişti. Ancak ilacı üreten Gilead Sciences sözcüsü Amy Flood Çin'de yapılan deneylerde incelenen çok az hasta olduğu için araştırmanın erken durdurulduğunu belirterek, 'ilk denemelerin başarısız olduğu' haberlerinin gerçeği yansıtmadığını söylemişti.

ABD sağlık otoritesi: Remdesivir sonuçları, bir ilacın koronavirüsü önleyebileceğine kanıt

Kaynak: Euronews.com

Son Dakika Dünya ABD sağlık otoritesi: Remdesivir sonuçları, bir ilacın koronavirüsü önleyebileceğine kanıt - Son Dakika Dünya


Son Dakika

Eski eşini başka adamla görünce gözü döndü! Adamı vurdu, kadını kaçırdı Son Dakika! MHP Genel Başkanı Bahçeli: Orduya satılmış demek bir defa vatana ihanettir Tek bir koronavirüs vakasının görülmediği Kuzey Kore'den skandal önlem: Sınırdan geçeni vuruyorlar Son Dakika: Yerli otomobilin bataryasında da kullanılacak! Türkiye lityum üretimine 7 Aralık'ta başlıyor Anne ve babanın tüfekle vurulan çocukları için feryadı yürekleri dağladı Barış Murat Yağcı ile öpüşme görüntüleri ifşa olan Nisa Bölükbaşı, işinden oldu Otel baskınında bir polisimizi şehit eden katilin cenazesini, memleketine götürecek araç bulunamadı Türk-İş'in Bakan'a yönelttiği soru asgari ücret zammı görüşmelerine damga vurdu: Bu ücretle geçinmek mümkün mü?