ABD Savaş Gemisi Samsun'a Demir Attı - Son Dakika

ABD Savaş Gemisi Samsun'a Demir Attı

17.02.2014 19:44
ABD Savaş Gemisi Samsun'a Demir Attı

Samsun Limanı'na yakıt almak için demir atan ABD Donanmasına ait 'USS Taylor' adlı savaş gemisinin yanaşma sırasında pervanesi kırıldı.

Samsun Limanı'na yakıt almak için demir atan ABD Donanmasına ait 'USS Taylor' adlı savaş gemisinin yanaşma sırasında pervanesi kırıldı. Geminin sorun giderildikten sonra birkaç gün içerisinde limandan ayrılacağı belirtildi.

2014 Soçi Kış Olimpiyatları'nın güvenliğinin sağlanması kapsamında Karadeniz'e gelen ABD Donanması'na ait 'USS Taylor' (FFG-50) adlı savaş gemisi, Samsunport Sanayi Rıhtımı'na demir attı. 200'e yakın askeri mürettebatı ile yakıt takviyesi için Samsunport Sanayi Rıhtımı'na demir atan savaş gemisi, yanaştığı sırada pervanesi kuma çarpınca kırıldı. Pervanesinin tamir işlemi süren geminin birkaç gün içerisinde Samsun'dan ayrılacağı belirtildi.

Konuyla ilgili bilgi veren Samsun Vali Yardımcısı Haluk Şimşek, "Gemi yakıt almak için Samsun'a gelmişti. 4-5 saat limanda durup daha sonra ayrılacaktı. Ancak kıyıya yanaşırken geminin pervanesi kuma değmiş ve sorun çıkmış. Bu nedenle Samsun'da kaldı" dedi.

Samsun'da Abladan Kardeşe İlk Canlı Vericili Karaciğer Nakli Yapıldı Samsun'da Abladan Kardeşe İlk Canlı Vericili Karaciğer Nakli Yapıldı Samsun'da denize düşen karaca kurtarıldı Samsun'da denize düşen karaca kurtarıldı Denize atlayan karacayı sahil güvenlik kurtardı Denize atlayan karacayı sahil güvenlik kurtardı
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel ABD Savaş Gemisi Samsun'a Demir Attı - Son Dakika


Advertisement