ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi üyeleri, Sudan geçiş yönetimine destek mesajı verdi - Son Dakika

ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi üyeleri, Sudan geçiş yönetimine destek mesajı verdi

05.05.2021 05:35
ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi üyeleri, Sudan geçiş yönetimine destek mesajı verdi, System.String[]

Sudan'da temaslarda bulunan ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi heyeti, Washington'un Sudan geçiş yönetimine desteğini ifade etti.

Sudan'da temaslarda bulunan ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi heyeti, Washington'un Sudan geçiş yönetimine desteğini ifade etti.

Sudan resmi haber ajansı SUNA'nın haberine göre, Egemenlik Konseyi Başkanı Orgeneral Abdulfettah el-Burhan, ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi Üyesi Christopher Coons ve Senatör Chris Van Hollen'i başkent Hartum'daki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul etti.

Görüşmede iki ülke arasındaki ortak iş birliğini geliştirme ve ilişkileri daha geniş ufuklara taşımanın yolları ele alındı.

Burhan, ABD heyetini, Etiyopya ile sınır anlaşmazlığı ve Hedasi Barajı kriziyle ilgili Sudan'ın tutumu hakkında bilgilendirdi.

Geçiş dönemine verdiği desteği vurgulayan heyet, Sudan'ın bölgesel ve uluslararası toplumla bütünleşmesine yardımcı olma sözü verdi.

Heyet, Sudan'ın terörü destekleyen ülkeler listesinden çıkarılmasının Hartum ile Washington arasındaki ikili ilişkileri geliştireceğini ve tüm siyasi, askeri ve ekonomik alanlarda ortak iş birliğini pekiştireceğini belirtti.

Kalıcı ve sürdürülebilir bir barışa ulaşmak için tarafları barış sürecine girmeye teşvik eden ABD heyeti, demokratikleşme sürecini destekleme ve barış sürecini pekiştirmeyi taahhüt etti.

Egemenlik Konseyi Başkanı Burhan, ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi Üyesi Christopher Coons'u, Sudan'daki demokratik geçiş sürecini destekleyici rolü sebebiyle devlet nişanı ile ödüllendirdi.

ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi üyeleri, Sudan Sulama ve Su Kaynakları Bakanı Yasir Abbas ile Hedasi Barajı meselesi, Maliye Bakanı Cibril İbrahim ile de ABD'nin 700 milyon dolarlık kalkınma yardımı sözüyle ilgili konuları görüştü.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi üyeleri, Sudan geçiş yönetimine destek mesajı verdi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Pazartesi gününden itibaren kontrollü normalleşme takvimimizi uygulamaya başlıyoruz Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Pazartesi gününden itibaren kontrollü normalleşme takvimimizi uygulamaya başlıyoruz İsrail'i tam kalbinden vurmuştu! Kassam Tugayları, Ayyaş-250 füzelerinin görüntülerini ilk kez yayınladı İsrail'i tam kalbinden vurmuştu! Kassam Tugayları, Ayyaş-250 füzelerinin görüntülerini ilk kez yayınladı Ligin en çok gol atan yerli futbolcusu Adem Büyük'ü Milli Takım'a almayan Şenol Güneş'e Malatyaspor'dan sert gönderme Ligin en çok gol atan yerli futbolcusu Adem Büyük'ü Milli Takım'a almayan Şenol Güneş'e Malatyaspor'dan sert gönderme SBK Holding'in sahibi Sezgin Baran Korkmaz ABD'ye 86 milyon dolar uçurmuş SBK Holding'in sahibi Sezgin Baran Korkmaz ABD'ye 86 milyon dolar uçurmuş Son Dakika! Dışişleri Bakanlığı: Saldırıların durdurulması için uluslararası toplumu İsrail'e karşı süratle harekete geçmeye davet ediyoruz Son Dakika! Dışişleri Bakanlığı: Saldırıların durdurulması için uluslararası toplumu İsrail'e karşı süratle harekete geçmeye davet ediyoruz Son Dakika: Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, EURO 2020'ye gidecek kadroyu bildirdi Son Dakika: Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, EURO 2020'ye gidecek kadroyu bildirdi 8-0 skorlu olaylı 1992-93 sezonunun Beşiktaşlı ve G.Saraylı efsane futbolcuları birbiriyle atıştı 8-0 skorlu olaylı 1992-93 sezonunun Beşiktaşlı ve G.Saraylı efsane futbolcuları birbiriyle atıştı Morgda görev yapan imam, polislere keserle saldırdı: Öldüreceğim sizi! Morgda görev yapan imam, polislere keserle saldırdı: Öldüreceğim sizi!
Advertisement