Son Dakika! ABD, Türkiye'deki vize işlemlerini terör gerekçesiyle askıya aldı - Son Dakika

Son Dakika! ABD, Türkiye'deki vize işlemlerini terör gerekçesiyle askıya aldı

23.10.2020 15:15

ABD'nin Türkiye Büyükelçiliği, İstanbul'da terör saldırısı olabileceğine dair güvenlik uyarısı yayımladı. Uyarıda, Türkiye'deki ABD vatandaşlarından dikkatli olmaları istenirken, Ankara, İstanbul, Adana ve İzmir'deki ABD misyonlarının görevlerinin geçici olarak askıya alındığı belirtildi. Açıklamada vatandaşların kalabalıkta bulunmaması vurgulandı.

ABD Türkiye'deki, vize işlemlerini geçici olarak askıya aldı. Kararın gerekçesi ise İstanbul'daki ABD vatandaşlarına yönelik olası terör saldırıları ve kaçırma girişimleri olabileceğine dair alınan 'güvenli bilgiler' gösterildi.

"GÜVENİLİR RAPORLAR ALINMIŞTIR"

Büyükelçiliğin internet sitesinde yer alan açıklamada, "Türkiye'deki ABD Büyükelçiliği, ABD Başkonsolosluğu dahil olmak üzere İstanbul'da ABD vatandaşlarına ve yabancı uyruklulara yönelik potansiyel terör saldırıları ve adam kaçırma olaylarına ilişkin güvenilir raporlar almıştır" denildi.

"KALABALIKTAN KAÇININ"

ABD vatandaşlarına, büyük ofis binaları veya alışveriş merkezleri dahil olmak üzere Amerikalıların veya yabancıların toplanabileceği yerlerde daha dikkatli olmaları tavsiye edildi. "Kabalıktan kaçının, yabancıların uğrak yerlerinde tetikte olun" uyarısı yapıldı. Açıklamada ayrıca, Ankara, İstanbul, Adana ve İzmir'deki ABD misyonlarının görevlerinin geçici olarak askıya alındığı belirtildi.

Son Dakika! ABD, Türkiye'deki vize işlemlerini terör gerekçesiyle askıya aldı

ABD'nin Türkiye'deki Büyükelçilik ve Konsolosluk binalarında ABD vatandaşı olan ve olmayanlara yönelik tüm vize hizmetleri de geçici olarak askıya alındı.

Son Dakika! ABD, Türkiye'deki vize işlemlerini terör gerekçesiyle askıya aldı

Son Dakika Ekonomi Son Dakika! ABD, Türkiye'deki vize işlemlerini terör gerekçesiyle askıya aldı - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR (19)
  • ESCOBAR: doğru bir karar...çünkü AMERiKA hem TERÖRİST HEM DE ŞEREFSİz bir ülke ...kimse girmemeli bu topraklara Cevap Yaz 2 2 Yayından Kaldır
  • vizeci: demekki neymis bunlarin her istedigini yapacan yapmadigin ilk seyde vize gelir yani papazi göndermekle vize isi hallolmadi inanin bunlar s 400 ü almasaydikta püften bi bahaneyle f 35 leri vermeyecekti ya emperyalizmin köpegi olacan araplar gibi yada kendi göbegini kendin kesecen reisin dedigi gibi Cevap Yaz 2 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Kız arkadaşını bıçaklayıp sosyal medyadan paylaştı: Ben gururluyum, yapmayın etmeyin dedim bıçakladım BB Erzurumspor'da Mehmet Özdilek ile yollar ayrıldı Sağlık Bakanlığı, koronavirüs ve grip arasındaki farkları gösteren bir görsel paylaştı Kısıtlamayı ihlal eden kişi, ceza kesilince polisi tehdit etti: Ben de boş adam değilim, bu cezayı bozdururum Artan vakalar sonrası gözler Kabine toplantısına çevrildi! Yeni kısıtlamalar gelecek mi? CHP'li ilçe başkanının cinsel istismarına uğrayan genç kızın tüyler ürperten ifadesi ortaya çıktı Hollywood filmlerinden sıkılanlara! İşte dünya sinemasının 10 şaheser filmi Koronavirüs henüz bitmeden İngiltere'de kuş gribi salgını patlak verdi