Son Dakika Haberleri: ABD ve Kuzey Kore Krizi, Milyarderlerin Parasını Yedi

ABD ve Kuzey Kore Krizi, Milyarderlerin Parasını Yedi

10 gün önce

Trump'ın Kuzey Kore çıkışından sonra, piyasalardaki en büyük kaybı teknoloji sektörü milyarderleri yaşadı. Amazon'un patronu Jeff Bezos, krizin yarattığı dalgalanmayla 2 milyar dolar kaybetti.

ABD Başkanı  Donald Trump'ın füze denemeleri yapan  Kuzey Kore ile ilgili sözlerinin ardından  ABD hisse senedi piyasalarında yaşanan gerilemeden sonra, Amazon hisselerinin yüzde 2,6 kayıp yaşayarak 956,92 dolara gelmesiyle Bezos'un serveti 2 milyar dolar azaldı.

MİLYARDERLER SIRALAMASINDA GERİLEDİ

Bezos 82,2 milyar dolarlık servetiyle, Zara'nın kurucusu Amancio Ortega'nın 600 milyon dolar gerisinde kalarak  Bloomberg Milyarderler sıralamasında 3. sırada yer aldı.

EN BÜYÜK KAYIP TEKNOLOJİDE

Trump'ın  Kuzey Kore çıkışından sonra piyasalardaki en büyük kaybı teknoloji sektöründe iş yapan milyarderler yaşadı.  Bloomberg'in endeksine göre en büyük 10 kayıptan 7'si bu alanda girişimleri olan iş insanlarının oldu. Net Ease Yönetim Kurulu Başkanı Lei Ding, en büyük ikinci kaybı yaşayan milyarder oldu. Ding'in serveti 1,8 milyar dolarlık kayıpla 16,8'e indi. Ding'i 1,6 milyar dolarlık kayıpla  Facebook kurucusu  Mark Zuckerberg takip etti. Zuckerberg'in serveti 71,2 milyar dolara geriledi.


ABD Mısır'a Yaptığı Askeri Yardımları Durdurdu! ABD'den Pakistan'a: Aramızda Güven Sorunu Var!
Trump'ın Kızı Ivanka, Şoför Pelin'in Hikayesini Dünyaya Duyurdu Türk Akademisyen, Patlamayan Gübre Üretti