ABD, koronavirüs vakalarında Çin'i geride bırakarak salgının yeni merkez üssü oldu - Son Dakika

ABD, koronavirüs vakalarında Çin'i geride bırakarak salgının yeni merkez üssü oldu

6 gün önce

ABD'de yeni tip koronavirüs vakaları toplamda 82 bin 179'a yükseldi. ABD, bu sayıyla koronavirüsün ortaya çıktığı Çin'i geride bırakarak salgının yeni merkez üssü haline geldi.

ABD, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında 82 bin 179 vaka sayısı ile dünya genelinde Çin ve İtalya'yı geride bırakarak ilk sıraya yükseldi. ABD, bu sayıyla Çin'i geçerek pandeminin merkez üssü haline geldi.

Kovid-19 görülen ülke ve bölgelerdeki yeni vakalara ilişkin verilerin derlendiği "worldometre" internet sitesindeki bilgiye göre, ülkede virüsün bulaştığı kişi sayısı son 6 saatte 12 bin 982 artarak 82 bin 179'a, ölü sayısı ise 131 artarak bin 177'ye ulaştı.

Dün, ABD'de Kovid-19 vaka sayısı 55 bin 238, ölü sayısı ise 802 olarak kayıtlara geçmişti.

KORONAVİRÜSÜN YENİ MERKEZ ÜSSÜ OLDU

ABD, virüsün bulaştığı kişi sayısı bakımından dünya genelinde 82 bin 179 vaka ile ilk sıraya yerleşirken, onu 81 bin 285 vaka ile Çin, 80 bin 589 vaka ile İtalya takip ediyor. ABD, bu sayıyla koronavirüsün ortaya çıktığı Çin'i geride bırakarak salgının yeni merkez üssü haline geldi.

EN ÇOK VAKA NEW YORK'TA

New York eyaleti de ABD içinde 37 bin 738 vaka ve 385 can kaybı ile salgının en fazla etkisini gösterdiği bölge olarak başı çekiyor. New York'u 6 bin 876 vaka ile komşusu New Jersey, 3 bin 829 vaka ile California eyaletleri izliyor.

ABD, koronavirüs vakalarında Çin'i geride bırakarak salgının yeni merkez üssü oldu
Sıtma ilacıyla koronavirüsü tedavi eden Fransız doktora ölüm tehditleri yağıyor


YORUMLAR (5)
  • Kılıc: Senin basit beynin onu algılıyamaz genc kamuflaj diye bişe duydunmu hiç 0 1 Yayından Kaldır
  • son kahin: 10 15 güne yeni merezi Türkiye olacak rekor bir vaka sayısıyla hiç bir ülke gecemiyecek hatta bir kac ülkenin vaka sayısını toplayın yine bir Türkiye olamayacak önlem alınmalı Türk mileti cooook rahat cook hiç bişey yokmuş gibi gezmelere devam ediyorlar.. yazık cok yazık olacak ülkemize Cevap Yaz 2 2 Yayından Kaldır
  • Ali: Virüse füze fırlatın veya son teknoloji uçaklarınızla saldırın, virüsleri tehdit ederek ekonomik yaptırım uygulayın, eyyyy america. Cevap Yaz 7 0 Yayından Kaldır


Son Dakika

Oyuncu Meltem Miraloğlu ismini değiştirdi!
Son Dakika: Dünya genelinde yeni tip koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 50 bini aştı Son Dakika: İtalya'da koronavirüsten ölenlerin sayısı 13 bin 915'e yükseldi Kıbrıs Rum kesiminde Kovid-19'lu annenin dünyaya getirdiği bebeğin testi negatif çıktı