Abdurrahman Tutdere: Sayın Cumhurbaşkanı, Danışmanlarını Adıyaman'a Bir Göndersin, CHP'li Belediyelerin Yaptığı Çalışmaları Yerinde İncelesinler - Son Dakika

Abdurrahman Tutdere: Sayın Cumhurbaşkanı, Danışmanlarını Adıyaman'a Bir Göndersin, CHP'li Belediyelerin Yaptığı Çalışmaları Yerinde İncelesinler

27.03.2023 20:29

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, CHP’li belediyeleri kastederek “11 tane büyükşehir belediyen var, acaba Adıyaman’a ulaştılar mı” diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yanıt verdi. Tutdere, “Sayın Cumhurbaşkanı’na bir önerim var. Danışmanlarını Adıyaman’a bir göndersin, CHP’li büyükşehir belediyelerin yaptığı ve yapmakta olduğu çalışmaları yerinde incelesinler” dedi.

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, CHP'li belediyeleri kastederek "11 tane büyükşehir belediyen var, acaba Adıyaman'a ulaştılar mı" diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yanıt verdi. Tutdere, "Sayın Cumhurbaşkanı'na bir önerim var. Danışmanlarını Adıyaman'a bir göndersin, CHP'li büyükşehir belediyelerin yaptığı ve yapmakta olduğu çalışmaları yerinde incelesinler" dedi.

Abdurrahman Tutdere, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün Adıyaman'daki temel atma töreninde Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na hitaben söylediği "11 tane büyükşehir belediyen var, acaba Adıyaman'a ulaştılar mı" sözüne yanıt verdi. Tutdere, CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Adıyaman'da kurduğu konteynerkentin önünde yaptığı açıklamada, "Sayın Cumhurbaşkanı, CHP'nin sadece 11 büyükşehir belediyesi değil, tüm belediyeleri depremin ilk anından beri Adıyamanlıların yardımına koştular" diye konuştu.

"CHP ADIYAMANLILARIN YANINDA"

Tutdere, "Arkamda gördüğünüz konteynerkenti İzmir Büyükşehir Belediyemiz yapıyor. Yine aynı yerde Mersin Büyükşehir Belediyemiz, konteynerkent yapıyor. İzmit Belediyemiz, çadırkent yaptı. CHP, depremin hemen ertesi günü 10 milletvekili ile beraber, bütün belediyeleri, genel merkeziyle, örgütleriyle Adıyamanlıların yanındaydı, bundan sonra da yanında olmaya devam edecek" dedi.

Abdurrahman Tutdere, "Sayın Cumhurbaşkanı'na bir önerim var. Danışmanlarını Adıyaman'a bir göndersin, CHP'li büyükşehir belediyelerin yaptığı ve yapmakta olduğu çalışmaları yerinde incelesinler" diye konuştu.

Tutdere, Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı konteynerkentin önünde ise iki yurttaşla birlikte konuştu. Tutdere, "Bay Kemal'in belediyeleri, milletvekilleri, tüm örgütleri ilk günden bu yana Adıyaman'daydı" diye vurguladı. Tutdere, Erdoğan'a, "Bay Kemal'in belediyeleri ilk gün de vardı, bugün de buradalar, yarın da burada olmaya devam edecekler" dedi.

Tutdere, İzmit Belediyesi'nin kurduğu çadırkentin önünde ise CHP'li belediyelerin Adıyamanlıların yanında olduğunu söyledi.

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel Abdurrahman Tutdere: Sayın Cumhurbaşkanı, Danışmanlarını Adıyaman'a Bir Göndersin, CHP'li Belediyelerin Yaptığı Çalışmaları Yerinde İncelesinler - Son Dakika


Advertisement