Son Dakika Haberleri: Abhazya, Rostov'a Ticaret Evi İnşa Edecek

Abhazya, Rostov'a Ticaret Evi İnşa Edecek

2 yıl önce

Abhazya’nın Rusya’nın Rostov şehri Fahri Konsolosu Adik Arşba, Abhazya’nın Rostov’a büyük bir ticaret evi yapacağını söyledi.

Abhazya, Rostov'a Ticaret Evi İnşa Edecek, System.String[]
Abhazya'nın Rusya'nın Rostov şehri Fahri Konsolosu Adik Arşba, Abhazya'nın Rostov'a büyük bir ticaret evi yapacağını söyledi.

Rusya'nın Krasnador eyaletine bağlı Rostov şehrinde düzenlenen ve birçok ülkenin diplomatik misyon temsilcilerinin katıldığı toplantıya Abhazya adına Abhazya'nın Rostov Fahri Konsolosu Adik Arşba da iştirak etti. Toplantıda Abhazya adına çalışmalar hakkında temsilcilere bilgi veren Arşba, toplantı sonrasında yaptığı açıklamada da görüşmeler hakkında bilgi verdi. Arşba, Abhazya'nın ticaret yoğunluğunun Rusya ile gerçekleştiğine dikkat çekerek, "Abhazya ticaretinin yüzde 95'ni Rusya ile yapıyor. Bölgesel olarak ise Krasnador bölgesinde bulunan tüm şehirlerle çok büyük ticari hacimlerimiz mevcut. Noktasal olarak Rostov bölgesinde önemli çalışmalara imza atıyoruz. Rostov şehir idarecileriyle önemli kararlar alıyoruz" dedi.

Rostov'a ticaret evi yapılacak

Rostov'da Abhazya tarafından ticaret evi açılacağını duyuran Arşba, "Rostov şehrinde hem diplomatik hem de ticari olarak iyi bir bağımız var. Bu anlamda Rostov şehir yöneticileri ile Abhazya adına ticaret evi kurmak istediğimizi ilettik. Kendileri ile görüşmelerimizde büyük aşama kaydettik. Bazı prosedürler var. Bu prosedürlerin tamamlanmasından sonra imzaları atacağız. Bu yıl içinde imzaların atılmasını bekliyoruz. Ticaret evimizde Abhazya'da üretilen tarımsal ürünlerin satışı, Abhaz mutfağından tatları Rusyalılara tattırabileceğimiz restoranımız, turizm ofislerimiz, Abhazya'da üretilen malların sergileneceği alanlar ve konsolosluk işlemlerinin yapılacağı bölümlerimiz olacak. Ayrıca ticaret evinin yapımı ve idaresi konusunda Abhazya devleti tarafından bir ödenek çıkmayacak, bu çalışmaların tümü fahri konsolosluğumuz tarafından tamamlanacak" ifadelerini kaydetti. - SOHUM
Haber Yayın Tarihi : 17.02.2018 10:34 Kaynak: İHAİBB'nin Sitesinde Dikkat Çeken Atatürk Detayı HDP'li Vekil İle Emniyet Amiri Karşı Karşıya Geldi: Bu Ülkede Kanun Var Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, YSK'nın İstanbul Kararına İlk Tepki: Bekleyeceğiz