Abonelerin Şikayeti, Bir Köpeğin Hayatını Kurtardı - Son Dakika

Abonelerin Şikayeti, Bir Köpeğin Hayatını Kurtardı

05.01.2012 14:00
Abonelerin Şikayeti, Bir Köpeğin Hayatını Kurtardı, System.String[]

Çorlu ilçesinde, kablolu tv kontrol bacasından içeri düşen köpek, abonelerin şikayeti üzerine fark edilerek kurtarıldı.

Çorlu ilçesinde, kablolu tv kontrol bacasından içeri düşen köpek, abonelerin şikayeti üzerine fark edilerek kurtarıldı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Çorlu Emlak Konutları mevkinde, bir köpek, hırsızlar tarafından bir süre önce kapağının çalınması nedeniyle açık duran yaklaşık 4 metrelik kontrol bacasından aşağı düştü. Kabloların üzerine düşen köpek, bölgedeki kablolu tv yayınlarının kopmasına neden oldu. Aboneler, yetkilileri arayarak televizyon yayınlarını alamadıklarına dair ihbarda bulundu. İhbar üzerine arıza ekibi, kontrol bacasının bulunduğu alana geldiğinde içeriye köpek düştüğünü fark etti. Ekipler, köpeği bacadan çıkararak, arızayı giderdi.

Türksat Tekirdağ İl Müdürü Kemal Turan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kontrol bacası kapaklarının demir olması nedeniyle sık sık çalındığını söyledi.

Abonelerin şikayeti üzerine bir köpeğin hayatta kalmasını sağladıklarını ifade eden Turan, "Eğer köpek kabloları koparmasa kimsenin haberi olmazdı ve orada ölü bulunurdu. Köpeğin azmi, de hayatının kurtulmasına neden oldu. Süt kovasına düşen kurbağanın hikayesi gibi, köpek de yaşama azmi ile kurtulmaya çalışarak arızaya neden oldu ve kendini kurtardı" diye konuştu.

Yaşanan olay nedeniyle, yaklaşık bin 500 aboneye 7 saat yayın verilemediğini de bildiren Turan, köpeğin sağ olarak kurtarılması ve arızanın giderilmesinin ardından yayının tekrar verildiğini kaydetti.

- TEKİRDAĞ

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Abonelerin Şikayeti, Bir Köpeğin Hayatını Kurtardı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Turkcell'in Türkiye Varlık Fonu'na devri resmen onaylandı Şarkıcı Ebru Polat, evine gelen elektrik ve doğal gaz faturasına veryansın etti Kadro dışı kalan Mesut Özil isyan etti: Adalet için sesimi yükselteceğim Rus medyası Türk SİHA'larını konuşuyor: Rusya SİHA savaşına hazır değil 4 el ateş ettiği ablasını öldürüp soğukkanlılıkla anlattı: Namusumuza leke getirdi Akılalmaz plan! İlişkilerini başkalarına anlatan eski sevgilisini günlük kiralık eve çağırıp öldürmüş Dağlık Karabağ'da 112 ton altını kaptırmak istemeyen Rus şirket bölgeye silah ve asker yığıyor Çoklu organ yetmezliğiyle savaşan Hakan Taşıyan'dan müjdeli haber geldi