Aç Kalan Dağ Keçisine Köylüler Sahip Çıktı - Son Dakika

Aç Kalan Dağ Keçisine Köylüler Sahip Çıktı

19.02.2012 13:20
Aç Kalan Dağ Keçisine Köylüler Sahip Çıktı, System.String[]

Niğde'de Demirkazık Dağı'nda aç kalan dağ keçisi, köylüler tarafından doyuruldu.

Niğde'de Demirkazık Dağı'nda aç kalan dağ keçisi, köylüler tarafından doyuruldu.

Edinilen bilgiye göre, Çamardı ilçesindeki Demirkazık Dağı'nda, aç kaldığı için bitkin düştüğü tahmin edilen dağ keçisi köylüler tarafından bulundu. Dağ eteğindeki Mümtaz Çankaya Dağ Evi yakınlarında bulunan keçi, dağ evine getirildi. Burada ısıtılan ve yem verilen keçi, bir süre sonra kendine geldi.

Demirkazık Kamp Eğitim Merkezi Sorumlusu İbrahim Turasan, keçiyi Orhan Daş, Bilal Okcu ve Şerafettin Okcu ile birlikte akşam saatlerinde yol üstünde bulduklarını kaydetti.

Keçinin karnı doyduktan sonra kendine geldiğini ifade eden Turasan, şunları anlattı:

"Çocukların, yol üstünde dağ keçisini görüp, haber vermeleri sonrasında o bölgeye gittik. Dağ keçileri normalde insanları 1 kilometre bile yanına yaklaştırmaz. 4 yaşlarında olduğunu tahmin ettiğimiz bu teke, günlerdir yağan kar nedeniyle yiyecek bulamayınca bitkin düşmüş, yürüyemiyordu. Keçiyi kucaklayıp, dağ evine götürdük. Bir odada biraz ısıttıktan sonra yem ve su verdik. Daha sonra kendisine gelen keçiyi uygun bir yerde yiyecek bulup hayatını sürdürmesi için Milli Parklar görevlisi Saadettin Taşyalak'a teslim ettik."

Keçinin, daha sonra Milli Parklar görevlileri tarafından yiyecek bulabileceği bir yerde doğal ortama bırakıldığı belirtildi.

- NİĞDE

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Aç Kalan Dağ Keçisine Köylüler Sahip Çıktı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımküredeki vaka artışıyla ilgili liderlere "acil eylem" çağrısında bulundu ABD'den S-400 testi için Türkiye'ye tehdit gibi sözler: Başka işbirliklerine engel olmaya devam ediyor "Evde ek iş" tuzağına düşmeyin! Yüzlerce kişi mağdur oldu 82 yıl önce kurulan Ümraniyespor, ismini değiştirdi Bursa'da "damsız" girme kavgası cinayetle bitti Yürümekte dahi zorluk çeken 70'lik dedenin evinden 400 gram esrar çıktı Eski eşini öldürdüğünü soğukkanlılıkla anlattı: Erkeklerin numaralarını kadın ismiyle kaydetmiş