Acemi Tamirciler, Akü Çalarken Yakalandı - Son Dakika

Acemi Tamirciler, Akü Çalarken Yakalandı

03.01.2012 16:58
Acemi Tamirciler, Akü Çalarken Yakalandı

Adana'da tamir sırasında otomobilin aküsünü patlatan iki tamirci, müşteriye mahcup olmamak için akü çalıp yerine koymaya çalışırken polislere yakalandı.

Adana'da tamir sırasında otomobilin aküsünü patlatan iki tamirci, müşteriye mahcup olmamak için akü çalıp yerine koymaya çalışırken polislere yakalandı.

Merkez Seyhan İlçesi'nin Yenibaraj Mahallesi'nde tamirhane çalıştıran 28 yaşındaki Mustafa Özbak ile 25 yaşındaki Gülhan İlhan, atölyelerine bırakılan otomobilin arızasını yaparken akünün patlamasına neden oldu. Müşterilerine mahcup olmak istemeyen iki arkadaş, başka bir otomobilden akü çalıp yerine koymak istedi. Akşam saatlerinde sokaklarda otomobil arayan Özbak ile İlhan, aynı marka aracı bulup aküsünü çalmak istedi. Motor kapağını açmaya çalıştıkları otomobilin alarmı çalınca paniğe kapılan Özbak ile İlhan, kaçmak isterken polis ekiplerince yakalandı.

'BAHTSIZ HIRSIZLAR İŞE ÇIKINCA'

Gözaltına alınarak Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen şüpheliler, "Kötü bir niyetimiz yoktu. Tamirhaneyi yeni açtık. İlk müşterimizin aracını tamir ederken akü patladı. Ne akü alacak paramız, ne de adama verecek cevabımız vardı. Biz de başka akü çalıp yerine koymaya karar verdik. Ama bahtsız hırsızlar işe çıkınca ay erken doğarmış derler ya. Biz de öyle olduk" diye konuştu.

Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgularının ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. - Adana

Kaynak: DHA
Adana'da fırtına çatıları uçurdu, ağaçları devirdi, elektrik tellerini kopardı Adana'da fırtına çatıları uçurdu, ağaçları devirdi, elektrik tellerini kopardı USULSÜZ OTOPARKÇI SUÇÜSTÜ YAKALANDI USULSÜZ OTOPARKÇI SUÇÜSTÜ YAKALANDI Adana'da korsan otoparkçılık yapan kişi suçüstü yakalandı Adana'da korsan otoparkçılık yapan kişi suçüstü yakalandı

Son Dakika Güncel Acemi Tamirciler, Akü Çalarken Yakalandı - Son Dakika


Advertisement