Açık cezaevlerindeki hükümlülerin izinleri 31 Temmuz 2023'e kadar uzadı! - Son Dakika

Açık cezaevlerindeki hükümlülerin izinleri 31 Temmuz 2023'e kadar uzadı!

23.05.2022 20:16

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün yapılan ve 3 saat süren Kabine Toplantısının ardından açıklamalar yaptı. Zirvede alınan kararları açıklayan Erdoğan, bir müjdeyi de duyurarak 31 Mayıs'ta sona ermesi beklenen açık cezaevlerindeki hükümlülerin salgın izinlerinin 31 Temmuz 2023'e kadar uzatıldığını açıkladı.

Pandemi nedeniyle açık cezaevlerinden evlerine gönderilen mahkûmların salgın izninin 31 Mayıs'ta sonra ermesi beklenirken bu konu Kabine Toplantısı'nda görüşüldü. Kabinede alınan kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında açıkladı.

SALGIN İZNİNDEKİ MAHKUMLARA MÜJDE

Açık cezaevlerinden salgın izni için evlerine giden mahkumlara müjdeli haberi veren Erdoğan, "31 Mayıs'ta sona eren açık cezaevlerindeki hükümlülerin Covid-19 izinlerini, 31 Temmuz 2023'e kadar uzatıyoruz" dedi.

DÖNMEYEN FİRARİ SAYILACAK

COVID-19 izninden bugüne kadar 200 bin Mahkûm faydalandı. Hükümlülere cezalarının geri kalanını çekmesi gerektiği tebligatla bildirilecek. Cezaevine dönmeyenler firari sayılacak ve haklarında yakalama kararı çıkarılacak. Bakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre COVID-19 izninden dönecek hükümlüler, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'ne (CTE) ait https://cte.adalet.gov.tr/ resmi web sitesinden TC kimlik numaralarını girerek, girmek istedikleri cezaevlerine ilişkin tercihte bulunacaklar. Bu cezaevlerinde yer yoksa en yakın cezaevine yerleştirilecekler. Hükümlüler dönecekleri ceza infaz kurumlarını CTE'nin resmi web sitesinde oluşturulacak sorgulama ekranı üzerinden öğrenebilecekler.

YORUMLAR (1)
  • oğuz üstündağ: Helal olsun teşekkür ederim sayfa yönetimi yapan arkadaşlara sonunda 3 sayfa özet geçip en son sayfa saçma sapan haber yapan sitelerden bıktık haberin başlığına girdim sonuç çıktı diğerleri okadar çok uzatiyorki uzadimi uzuyacakmi geldimi geliyormu yolda ne oldu kusacam sinirden çok teşekkür ederim uygulama varsa beni yönlendir misiniz indireceğim hemen selamlar başarılar Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500
'Kılıçdaroğlu Gönüllüleri', Kılıçdaroğlu'nun Vatandaşlarla Bir Araya Geldiği Anlara İlişkin Video Yayınladı: 'Yola Çıkıyoruz, Bize Katılın' 'Kılıçdaroğlu Gönüllüleri', Kılıçdaroğlu'nun Vatandaşlarla Bir Araya Geldiği Anlara İlişkin Video Yayınladı: 'Yola Çıkıyoruz, Bize Katılın' Cumhurbaşkanı Erdoğan, Marmaris'teki Yangın Koordinasyon Merkezi'nde açıklama yaptı: (2) Cumhurbaşkanı Erdoğan, Marmaris'teki Yangın Koordinasyon Merkezi'nde açıklama yaptı: (2) Son dakika... Marmaris'teki orman yangını 4'üncü gününde (8) Son dakika... Marmaris'teki orman yangını 4'üncü gününde (8)

Son Dakika Güncel Açık cezaevlerindeki hükümlülerin izinleri 31 Temmuz 2023'e kadar uzadı! - Son Dakika


Advertisement