Açık cezaevlerindeki hükümlülerin koronavirüs izin süreleri 2 ay daha uzatıldı - Son Dakika

Açık cezaevlerindeki hükümlülerin koronavirüs izin süreleri 2 ay daha uzatıldı

25.09.2020 18:27

Adalet Bakanlığı, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında açık cezaevinde bulunan hükümlülerin 30 Eylül'de sona erecek izin sürelerini 2 ay daha uzattı. 3. kez uzatılan koronavirüs izin süresi 30 Kasım'da sona erecek.

60 bin hükümlüyü ilgilendiren koronavirüs izin süreleri 2 ay daha uzatıldı. 30 Eylül'de sona erecek izin süreleri böylece 30 Kasım'a kadar uzatılmış oldu.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün internet sitesinden yapılan açıklamada, açık ceza infaz kurumlarında bulunan veya açık ceza infaz kurumlarına ayrılmaya hak kazanan ve uygun şartları taşıyan hükümlüler ile denetimli serbestlik tedbiri uygulanmak suretiyle cezalarının infazına karar verilen hükümlülerin koronavirüs izin sürelerinin 30 Eylül'de sona ereceği hatırlatıldı.

KORONAVİRÜS İZİN SÜRELERİ 30 KASIM'A UZATILDI

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünün salgın riskinin ortadan kalkmaması sebebiyle hükümlülere verilen izin sürelerinin 2 ay daha uzatılmasına ilişkin öneride bulunduğu belirtilen açıklamada, açık ceza infaz kurumlarına ayrılmaya hak kazanan ve uygun şartları taşıyan hükümlüler ile denetimli serbestlik tedbiri uygulanmak suretiyle cezalarının infazına karar verilen hükümlülerin izin sürelerinin, 5275 sayılı kanunun geçici 9/5. maddesi uyarınca 30 Eylül'den itibaren 2 ay süreyle uzatılmasına karar verildiği ifade edildi.

DAHA ÖNCE 2 DEFA UZATILMIŞTI

Adalet Bakanlığı, açık ceza infaz kurumlarında bulunan veya açık ceza infaz kurumlarına ayrılmaya hak kazanan ve uygun şartları taşıyan hükümlüler ile denetimli serbestlik tedbiri uygulanmak suretiyle cezalarının infazına karar verilen hükümlüleri, ilgili yasanın Resmi Gazete'de yayımlanmasıyla 31 Mayıs'a kadar Kovid-19 iznine göndermişti.

İzin sürelerinin sona erdiği 31 Mayıs'ta, Sağlık Bakanlığı, riskin ortadan kalkmaması sebebiyle bu sürenin uzatılması önerisinde bulunmuş, hükümlülerin izin süreleri önce 31 Mayıs'tan itibaren 2 ay, daha sonra 31 Temmuz'dan itibaren 2 ay uzatılmıştı.

Açık cezaevlerindeki hükümlülerin koronavirüs izin süreleri 2 ay daha uzatıldı

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Açık cezaevlerindeki hükümlülerin koronavirüs izin süreleri 2 ay daha uzatıldı - Son Dakika

YORUMLAR (2)
  • Rifat dündar : Bende bir izinli mahkum olarak Antalya da hal işi yapıyorum kısaca hamallık yapıyorum herkes yapa bilir is yok diye birşey yok iş var is yok diyen insan var inşallah kasım sonu tekrar uzatilir izinler 3 çocuğum var birde eşim var bakmakla yukumluyum Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Rifat dündar : Bende bir izinli mahkum olarak Antalya da hal işi yapıyorum kısaca hamallık yapıyorum herkes yapa bilir is yok diye birşey yok iş var is yok diyen insan var inşallah kasım sonu tekrar uzatilir izinler 3 çocuğum var birde eşim var bakmakla yukumluyum Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • fenerbahçeli: bunlarin yarisi tekrar suç işleyip geri girdi zaten nedenmi iş yok para yok adam napcak disarda he Cevap Yaz 11 6 Yayından Kaldır

Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti KKTC seçimleri üzerinden polemik yaşayan Adil Gür ve Kemal Öztürk canlı yayında fena kapıştı "Hazır asker" imajıyla gündeme bomba gibi düşen Yıldız Tilbe, yeni tarzıyla yine çok konuşulacak Yolun karşısına geçmek isteyen genç, çok sayıda aracın çarpması sonucu tanınmayacak hale geldi Tüm uyarılara rağmen göle giren şahıs, timsah saldırısı sonucu hayatını kaybetti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Azerbaycan'dan asker talebi gelirse Türkiye tereddüt etmez Giydiği çorap nedeniyle eleştirildikten sonra reklam teklifi bekleyen Seda Sayan'ın başına talih kuşu kondu Bilim insanlarından yeni araştırma! Koronavirüsün insanı nasıl hasta ettiği ortaya çıktı