Açıkhava Yaz Oyunları "12. Gece" İle Doldu Taştı - Son Dakika

Açıkhava Yaz Oyunları "12. Gece" İle Doldu Taştı

4 yıl önce

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın gelenekselleşen "Yaz Oyunları" ''12. Gece'' adlı oyun ile başladı.

Açıkhava Yaz Oyunları

Shakespeare'in en sevilen komedilerinden biri olan "12. Gece", 31 Mayıs Salı günü Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'nde yüzde yüz doluluk oranıyla yaz gecelerini şenlendirdi.

12. Gece'de, ikiz kardeşler Viola ve Sebastian, bir gemi kazasından sonra, birbirlerini öldü sanıp ayrı düşerler. Viola, Illyria dükü Orsino'nun hizmetine girebilmek için erkek kılığına girer. Orsino adına güzel Olivia'ya kur yapmakla görevlendirilir. Olivia ise kardeşinin ölümünden sonra yastadır ve ayağına gelen herkesi geri çevirmektedir, ta ki simdi erkek kılığındaki Viola'ya asık olana dek. Bu sırada, Olivia'nın dayısı Tobi, tutucu hizmetkâr Malvolio'ya şamatalı bir oyun oynayarak, bu cümbüşlü kimlik yanılması ve karşılıksız aşk hikâyesini iyice kızıştırır. William Shakespeare'in yazdığı, Zeynep Avcı'nın dilimize kazandırdığı oyunu Serdar Biliş yönetiyor.

Oyunda; Mana Alkoy, Pınar Aygün, Seda Fettahoğlu, Senan Kara, Berk Samur, İsmet Şahin, Erkan Sever, Doğan Şirin, Levent Öktem, Özge Özder, Kubilay Penbeklioğlu, Eylül Soğukçay, Ersin Umulu, Tolga Yeter ve Bennu Yıldırımlar rol alıyor.

"Yaz Oyunları'' kapsamında 2 Haziran 2016 tarihinde Fehim Paşa Konağı, 4 Haziran 2016 tarihinde Ay Işığında Şamata ve 6 Haziran 2016 tarihinde Cibali Karakolu adlı oyunlar Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'nde saat 21.00'da seyirciyle buluşacak.

Fehim Paşa Konağı2 Haziran Perşembe21.00
Ay Işığında Şamata4 Haziran Cumartesi21.00
Cibali Karakolu6 Haziran Pazartesi21.00

Haber Yayın Tarihi: 01.06.2016 03:45 Kaynak: BültenlerSon Dakika

Stilist Eliz Sakuçoğlu, sevgilisiyle arabada öpüşürken görüntülendi
Esra Erol, internetten tanıştığı adamla ilişkiye giren evli kadına fena patladı Son dakika: Manisa'da 5.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi

Son Dakika Haberleri