Acil Sağlık Hizmetleri - Son Dakika

Acil Sağlık Hizmetleri

27.11.2012 09:29
Acil Sağlık Hizmetleri, System.String[]

İlimizde Acil Sağlık Hizmetleri 2002 yılında 8 adet 112 İstasyonu ile hizmet verilmekteyken, bugün 16 adet 112 İstasyonu ile hizmeti verilmektedir.

Kasım ayı içerisinde sağlık ordumuza yeni katılan 2012 model tam donanımlı ambulansımızda ventilatör, defibilatör gibi her türlü tıbbi cihaz, araç takip istemi ve navigasyon gibi modern donanımlar mevcuttur. 2002 yılında ambulans sayımız 24 iken, 2012 yılı Kasım ayı itibarı ile 31 adet acil yardım ambulansı, 5 adet hasta nakil ambulansı olmak üzere toplam 36 adet ambulansımız ile ilimizde hizmet vermekteyiz.

Ambulanslarımızın 2002 yılında 112 ile taşınan vaka sayısı 2799 iken, 112 hizmeti alabilen kişilerin toplam nüfusa oranı % 87 olarak gerçekleşmiş, 2012 yılında Ekim ayı itibari ile toplam 19.479 vaka taşınmış olup, bugün ilimizin tüm kesimlerine 112 hizmetini verebilecek düzeye gelmiş bulunmaktayız.

Acil Sağlık Hizmetlerinde Bakanlığımızın hedeflediği vaka ulaşım sürelerine göre, il merkezinde vakaya ulaşım süremiz 10 dakikayı, kırsalda vaklaya ulaşım süremiz 30 dakikayı geçmemektedir. Yeni planlamalar ve çalışmalarımız ile vaka ulaşım sürelerimizi daha da kısaltarak, halkımızın 112 acil sağlık hizmetlerinden daha etkin ve verimli bir şekilde yaralanmasını sağlamak hedefimizdir.

Acil Sağlık Hizmetleri

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Acil Sağlık Hizmetleri - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Koronavirüse yakalanan Ekrem İmamoğlu'nun ailesinin test sonuçları negatif çıktı Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot