Acil Servis Kompleksi Haziran Ayında Bitiyor - Son Dakika

Acil Servis Kompleksi Haziran Ayında Bitiyor

05.01.2012 15:13
Acil Servis Kompleksi Haziran Ayında Bitiyor, System.String[]

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Uz.Dr.Abdülkadir Yetişkin, Türkiye'nin sayılı acil servislerinden biri olacak olan Acil Servis Kompleksi inşaatının Haziran ayı içerisinde biteceği söyledi.

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Abdülkadir Yetişkin, Türkiye'nin sayılı acil servislerinden biri olacak olan Acil Servis Kompleksi inşaatının Haziran ayı içerisinde biteceği söyledi.

Şanlıurfa İl Özel İdaresi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından ihalesi yapılan ve 7 Mart 2011'de inşaatına başlanan Acil Servis Kompleksi'nde çalışmalar devam ediyor. 8 bin metrekare kapalı alana sahip olan ve 4 kattan oluşacak olan acil servisin, 6 milyon 270 bin TL'ye mal olacağı öğrenildi. Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Uz.Dr. Abdülkadir Yetişkin, acil servis inşaatının Haziran ayı sonunda tamamlanacağını belirterek, "4 katlı ve toplamda 8 bin metrekareye kapalı alanı olan bir yer

olacak. Bir katında 23 tane poliklinik olacak. Giriş kat bin 500 metrekare tamamen acile ait olacak. Bu acilin içerisinde bizim yeşil, sarı ve kırmızı alanlar, tiryaj alanları ve müdahale alanları ile müşahede alanları olacak. Bu binanın içerisinde alt katta 3 tane acil servis ameliyathaneleri olacak. İnşaat bittiğinde anjiyo cihazını da bu binaya taşıyacağız. Bunun yanı sıra yoğun bakım alanı da olacak. Ameliyat öncesi ve sonrası bakım alanları olacak" dedi.

Ana bina ile 3 yerden ameliyathane ve poliklinik bağlantılarının olacağını da sözlerine ekleyen Yetişkin, "İnşallah Haziran ayı sonunda burayı da tamamlayıp Türkiye'nin sayılı acil servislerinden birini Urfa'ya kavuşturmayı düşünüyoruz. Bizim acil servisi hem fiziki olarak yönü, giriş-çıkışı vatandaşlar açısından sıkıntılı bu yeni yapılacak servisimiz hem yola yakın, giriş ve çıkışı rahat ayrıca fiziki anlamda da ihtiyacı karşılayacak bir düzeyde olacak" diye konuştu.

2011 yılını da değerlendiren Başhekim Uz. Dr. Yetişkin, hasta sayısında geçen yıla göre hem ay bazında hem de yıl bazında yüzde 10'luk bir artış sağlandığını kaydetti. 2011 yılının Şanlıurfa'ya sağlık alanında ekstra yatırımların yapıldığı bir yıl olduğunu vurgulayan Yetişkin, "Bu dönem içerisinde sigara bırakma polikliniği, uyku laboratuarı, ketem, anjografi ve radyo terapi ünitesi hizmete girdi. Radyoterapi ünitesinde hasta almaya başladık. Anjografi için de Atom Enerjisi Kurumu'ndan izin bekliyoruz.

Cihaz hazır bir durumda izin geldiği anda biz burada da anjografi çekimlerine başlayacağız" şeklinde konuştu.

Son yıllarda artan özel sağlık hizmetlerine de değinen Yetişkin, "Devlet hastanelerini, özel devlet hastaneleri gibi dedirtmek yerine özel hastanelere aynen devlet hastaneleri gibi güzel çalışıyor dedirtmek hedefindeyiz. Devlet hastaneleri de kaliteyi, standardı hizmeti arttırma gayreti içerisindedir. Bu çaba da meyvelerini veriyor. Hastanemizde hasta memnuniyeti iyi ve insanlarımız burayı talep ediyorlar. Özel hastaneler açılıyor, kamu hastaneleri de açılıyor ama hasta sayılarında herhangi bir azalma

olmuyor. Sebebi de şu; insanlar artık sağlık hizmetine kolay ulaşabiliyorlar. İstatistiklere bakıldığında, 10 yıl öncesinde bir kişi yılda bir kez doktora giderken, bugünlerde kişilerin doktora gitme oranı yılda 3 defaya çıkıyor. Bunun gibi bir istatistik artışı da var. Bu memnuniyet vericidir"

ifadelerini kullandı. - ŞANLIURFA

Acil Servis Kompleksi Haziran Ayında Bitiyor
Acil Servis Kompleksi Haziran Ayında Bitiyor

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Acil Servis Kompleksi Haziran Ayında Bitiyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Dilek İmamoğlu'ndan eşinin sağlık durumuna ilişkin paylaşım: Durumumuz gayet iyi Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot Şafak Sezer, lüks villasını 9 milyon 700 bin TL'ye satışa çıkardı