Acil Servislerin Öyküsü Kitaplaştırıldı - Son Dakika

Acil Servislerin Öyküsü Kitaplaştırıldı

26.06.2016 12:58
Acil Servislerin Öyküsü Kitaplaştırıldı, System.String[]

Acil Tıp Uzmanları Derneği (ATUDER) tarafından düzenlenen "Acilin Öyküsü 2016" adlı ödüllü yarışmada dereceye giren ve seçilen bazı öyküler, kitaplaştırıldı.

Acil Tıp Uzmanları Derneği (ATUDER) tarafından düzenlenen "Acilin Öyküsü 2016" adlı ödüllü yarışmada dereceye giren ve seçilen bazı öyküler, kitaplaştırıldı.

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cengiz Yakıncı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, acil servislerin toplumun aynası olduğunu söyledi.

Hastanelerin işleyişini anlamak için acil servislere bakılmasının yeterli olacağını belirten Yakıncı, acil servislerle yaşananları hiçbir tıp dalında bulmanın mümkün olmadığını ifade etti.

Acil servislerin aynı anda komedinin de dramın da trajedinin de yaşanabildiği mekanlar olduğunu aktaran Yakıncı, "Acil tıp, zor, emek ve özveri isteyen bir daldır. Anlatılacak çok öyküleri vardır burada çalışanların. Bu amaçla ATUDER tarafından öykü yarışması düzenlendi. Yarışmaya sadece Türkiye'den değil yurt dışından da katılım oldu. Yarışmaya Almanya, Makedonya, Japonya, ABD, Avusturya ve Türkiye'den 258 öykü gönderildi. Bu öykülerden ön seçici kurulun yaptığı değerlendirme sonucu 46 eseri belirleyerek bunları kitapta bir araya getirdik." dedi.

Prof. Dr. Yakıncı, yarışmada "Ülke Ülke Dolaşan Şarapnel" öyküsüyle Fatih Sağlam ve "Bu Dünyadan Bir Deniz Geçti" öyküsüyle Aynur Eğitmen'in birinciliği, "Ağabeyimin Sesi" öyküsüyle Eşref Karadağ ve "Nergis" öyküsüyle Neslihan Arslan'ın ikinciliği, "Zeynep" öyküsüyle Fahri Yılmaz ve "Kar Kesiği" öyküsüyle Yasin Mortaş'ın üçüncülüğü paylaştığını kaydetti.

Yakıncı, yarışmada birincilere 3 bin, ikincilere 2 bin, üçüncülere ise bin lira ödül verildiğini, ikincisini gerçekleştirdikleri yarışmayı geleneksel hale getirmeyi planladıklarını sözlerine ekledi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Acil Servislerin Öyküsü Kitaplaştırıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek İngiliz şarkıcı Rita Ora'nın iç çamaşırsız pozu takipçilerinden tam not aldı Bir süredir ekranlardan uzak kalan Hülya Avşar, yeni projesiyle seyircilerin karşısına çıkıyor Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Türkiye'de birkaç milyon virüslü insan var, aramızda dolaşıyorlar Yüzde 10'u Katar Yatırım Otoritesi'ne satılan Borsa İstanbul'un satış bedeli netleşti Meteoroloji'den 10 il için sağanak yağış ve kar uyarısı