Acil serviste yaşanan maske tartışması gündem oldu - Son Dakika

Acil serviste yaşanan maske tartışması gündem oldu

06.12.2021 10:35

Sakarya Yenikent Hastanesi acil servisinde yaşanan maske tartışmasına ilişkin görüntüler sosyal medyada gündem oldu. Gözünün arkasına lens kaçtığını öne süren bir kadının, doktorun tüm uyarılarına rağmen maske takmamakta ısrar etmesi sonrasında ortam bir anda gerilirken, kadının cep telefonuyla saniye saniye kaydettiği video büyük tartışma yarattı. Kullanıcıların yoğunlukla "Doktor beyin sabrına hayran kaldım" ifadesini kullandıkları dikkatlerden kaçmadı.

Sosyal medya Sakarya Yenikent Hastanesi acil servisinde yaşanan maske tartışmasını konuşuyor. Genç bir kadının cep telefonuyla saniye saniye kaydettiği kavganın görüntüleri kısa sürede gündeme otururken, doktora yönelik söylemleri nedeniyle videoyu çeken kadın tepkilerin hedefi oldu.

"İNSANLARIN HAYATINI TEHLİKEYE ATIYORSUN"

Gözünün arkasına lens kaçtığı gerekçesiyle hastanenin acil servisine giden kadın, maske takmadığı için görevli doktor tarafından uyarıldı. İçeride çok sayıda insan olduğunu ve maske takmayarak insanların hayatını tehlikeye attığı gerekçesiyle genç kadını kibar bir şekilde uyaran doktor, hiç beklemediği bir tepkiyle karşılaştı.

DOKTOR GENÇ KADIN HAKKINDA BEYAZ KOD VERDİ

Cumhuriyet savcısıyla görüştüğünü ve kendisine maske takmaması yönünde izin verildiğini iddia eden kadının sözleri doktoru ikna etmeye yetmezken, genç doktorun beyaz kod vermesiyle güvenlik görevlileri ve polis olaya müdahale etti.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞMURU

Tartışmanın görüntüleri sosyal medyada kısa sürede gündem yaratırken, çok sayıda kullanıcı yaşanan gerilime ilişkin yorum üstüne yorum yaptı. İşte o tepkilerden bazıları;

- Doktor beyin sabrına hayran kaldım. Kadının çevresindeki herkese sabırlar diliyorum.

- Bu nasıl bir sakinlikle beyaz kod vermek. Gerçekten takdir edilesi.

- Videoyu çeken kişilerin ağır ceza mahkemesinde yargılanması, mümkünse cezai ehliyetlerinin alınması gerekir.

- Beni sinirlendiren tartışmadır. Şöyle tiplere ceza verilmiyor ya en çok ona kızıyorum.

BEYAZ KOD NEDİR?

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti önlemek için kullanılan acil durum yönetim aracıdır.Sağlık çalışanları şiddet olaylarına maruz kaldıklarında yeterli müdahale ve dış güvenlik gücü desteği sağlanarak, gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması ve gerçekleşen olayların analizinin yapılarak ilgili sağlık kurumuna özgü tedbirlerin alınması için çalışma yapılması amacıyla oluşturulmuş bir sistemdir.

YORUMLAR (3)
  • Cumer Canitez: Sorumsuz insanların baştan aşağı cehalet içerisinde olduklarını fark etmemeleri, üstelik marifet miş gibi bunu gözler önüne sermeleri, hakikatten sinir bozucu...?? Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Muhammet Karakurt: Doktor beyi tebrik ediyorum maske takmayan bayanlar gercekten hasta zihinsel hasta YANLIŞ YERE GELMİŞLER ONLARIN PSİKOLOGA GÖZÜKMESİ LAZIM Cevap Yaz 79 19 Yayından Kaldır
500

Son Dakika Güncel Acil serviste yaşanan maske tartışması gündem oldu - Son Dakika


Advertisement