Acılı Aileler, Çocuklarının Hayatını Kaybettiği Yolda Gözyaşı Döktü - Son Dakika

Acılı Aileler, Çocuklarının Hayatını Kaybettiği Yolda Gözyaşı Döktü

03.01.2012 12:41
Acılı Aileler, Çocuklarının Hayatını Kaybettiği Yolda Gözyaşı Döktü, System.String[]

Diyarbakır'da 3 Ocak 2008 tarihinde bomba yüklü aracın, askeri servis aracının geçişi sırasında patlatılması sonucu hayatını kaybeden 6'sı öğrenci 7 kişinin ailesi olay yerinde gözyaşı döktü.

Diyarbakır'da 3 Ocak 2008 tarihinde bomba yüklü aracın, askeri servis aracının geçişi sırasında patlatılması sonucu hayatını kaybeden 6'sı öğrenci 7 kişinin ailesi olay yerinde gözyaşı döktü. Terör örgütü PKK'nın 2008 yılında düzenlediği saldırıda dershane öğrencileri Rıdvan Süer, Ferhat Mutlu, Eren Şahin, Engin Taşkın, Salih Ekinci, Melek İpek ve Cengiz Kaya hayatını kaybetmişti.

Diyarbakır'da 3 Ocak 2008 tarihinde düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybeden 6 öğrenci ile 1 öğrenci velisi için saldırının olduğu dershane önünde anma töreni düzenledi. Dağkapı semti Selahattin Yazıcıoğlu Caddesi'nde düzenlenen törene saldırıda şehit olan öğrencilerde Eren Şahin'in annesi AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, Diyarbakır Vali Yardımcıları, Diyarbakır Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşunun başkanları, çok sayıda vatandaş öğrenci ve öğretmenler katıldı. Olay yerine gelen aileler, gözyaşları arasında olay yerine karanfil bıraktı. Olay yerine ilk kez gelen şehit öğrenci Rıdvan Süer'in Şemsettin Süer ve ailesi gözyaşlarına hakim olamadı. Dershane öğrencileri, saldırıda hayatını kaybeden 6 arkadaşının isimlerinin yazılı olduğu tişörtleri giyerek karanfillerle bezenmiş fotoğraflarını taşıdı. Anma töreni için Ankara'dan gelen şehit Rıdvan Süer'in babası Şemsettin Süer, anmaya Diyarbakırlı vatandaşların büyük ilgi göstermesinin kendisini mutlu ettiğini söyledi.

ŞEHİT BABASI SÜER: ÜLKEMİZ KAN VE GÖZYAŞINA DOYDU Törene eşi ve kızıyla birlikte katıldığını anlatan Süer, "Gönül isterdeki buradaki anma töreni, hayatını kaybeden öğrencilerin üniversiteyi bitirmiş ve başarılarını kutlamak için toplanmış olsaydık. Allah kimselere acı yaşatmasın. Biz çocukların daha şuurlu olup örgüte kanmaması istiyoruz. Hayıtlarını bu yolda heba etmemelerini istiyorum. İlk kez anmaya katılmak nasip oldu. Kısmet oldu ailecek katıldık. Katılmazsak bile yüreğimizin bir yanı buradaydı. Bu sene kısmet oldu. Bu konuda acılarımız tazelenecek ancak burada olmaktan mutlu olduk. Allah kimseye, ülkemize böyle acılar yaşatmasın analar ağlamasın. Artık gözyaşı ve kan dinsin. Ben terörün bitmesini istiyorum. Çocuklarımız askerlerimiz artık huzurla görevini yapsın, öğrenciler huzurla okula gitsin. Ülke mutlu bir tablo çizsin. Bu ülke kana doydu. Ülkemiz çok güzel neyi paylaşılmıyor onu anlamıyorum. Ülkemizin kıymetini bilelim. Artık gözyaşı ve kan dursun."

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ERONAT: ARTIK ANNELERİN YÜREĞİ YANMASIN AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat ise 3 Ocak gibi saldırıların bir daha yaşanmasını istemediklerini söyledi. Eronat, bir anne olarak çok üzüldüğünü belirterek, "Gençler mutlu bir şekilde okula dershaneye gitsin. Annelerin yürekleri yanmasın. Biz artık yorulduk. Böyle olayları izlemekten görmekten yorulduk. Kendi acımızı unuttuk, televizyonlardan başka annelerin acılarını izlerken yüreğimiz yanıyor." diye konuştu.

OLAYIN FAİLİ TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİ 9 KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET CEZASINA ÇARPTIRILDI

Bombalı saldırının bir numaralı faili olan PKK'lı Erdal Polat ile kendisine yardım ve yataklık eden 6 kişi Diyarbakır 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandı. 6'sı öğrenci 7 kişinin ölümü, 68 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan bombalı saldırıyı gerçekleştiren PKK'lı Erdal Polat 9 kez ağırlaştırılmış ömürboyu ve toplam 75 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 5 sanık yardım ve yataklık etmekten 6'şar yıl 3'er ay hapis cezasına mahküm oldu. Terörist Erdal Polat'ın 2002 yılında PKK'ya katılıp Irak'ın Kuzeyindeki Hakurk, Hınere, Şehidan kampları ile Kandil Dağı'nda askeri ve siyasi eğitim aldıktan sonra Zap bölgesinden Türkiye'ye giriş yaparak Diyarbakır'ın Lice İlçesi kırsalına geldiği ortaya çıkmıştı. Saldırıda öğrencilerin ölmesi üzerine terör örgütü PKK, saldırıyı önce üstlenmemişti ancak terörist Polat yakalandıktan sonra örgüt üstlenmek zorunda kalmıştı.

Acılı Aileler, Çocuklarının Hayatını Kaybettiği Yolda Gözyaşı Döktü
Acılı Aileler, Çocuklarının Hayatını Kaybettiği Yolda Gözyaşı Döktü
Acılı Aileler, Çocuklarının Hayatını Kaybettiği Yolda Gözyaşı Döktü
Acılı Aileler, Çocuklarının Hayatını Kaybettiği Yolda Gözyaşı Döktü
Acılı Aileler, Çocuklarının Hayatını Kaybettiği Yolda Gözyaşı Döktü

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Acılı Aileler, Çocuklarının Hayatını Kaybettiği Yolda Gözyaşı Döktü - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! Ermenistan'a ait 400 askerin bulunduğu 556'ncı alay taburunun tamamına yakını etkisiz hale getirildi Cem Yılmaz'dan Fahrettin Koca'ya çağrı: Sağlık personellerine moral toplantısı verin, ücret almadan gelirim Dolar 7,82 ile son iki haftanın en düşük seviyesini gördü Deniz Türüç'ün Leipzig maçındaki performansı taraftarı ikiye böldü Çoban uyuya kalınca kurtlar sürüye saldırdı: 30 koyun telef, 50'si kayıp Cinsel istismara uğrayan kız çocuğu yaşadığı dehşeti anlattı: Uyandığımda çırılçıplaktım Deniz Akkaya ve Sevda Türküsev, görücü usulü evlilik konusunda canlı yayında birbirine girdi Ermenistan'a cepheyi dar eden SİHA'lar, Azerbaycan halkının gündemi oldu: Ele geçirilen köylere "Bayraktar" adı verilsin