Son Dakika Haberleri: Acılı çıkan tarhanaya 100 bin liralık dava!

Acılı çıkan tarhanaya 100 bin liralık dava!

2 ay önce

Bebeklere özel mağazadan aldığı tarhanayı, çorba olarak bebeğine yediren kadın, hayatının kabusunu yaşadı. Tarhananın acılı olmasından dolayı rahatsızlanan bebek hastanelik oldu. Bebeğinin sağlığının düzelmesi için ilaç kullanan kadın, şirkete 100 bin liralık tazminat davası açtı.

Aydın'da yaşayan Gülay Ölmez, 21 aylık bebeği Duru Naz için bir bebek mağazasından tarhana satın aldı. Ancak kızı, üç gün boyunca yedirdiği tarhana çorbasından rahatsızlanıp, hastanelik oldu.

Küçük kızının sindirim sistemi bozuldu, bir hafta boyunca tuvalete çıkamadı. Gülay Ölmez, firmayı arayarak durumu anlattı. Fabrikada paketin içine yanlışlıkla acılı tarhana konulduğu ortaya çıktı.

100 BİN LİRALIK TAZMİNAT DAVASI

Sabah'ın haberine göre, kızının sağlığının düzelmesi için hâlâ ilaç kullanan Gülay Ölmez, şirkete 100 bin liralık tazminat davası açtı. Bu arada 2 aylık süreçte kızının tedavisi ile ilgilenen anne Ölmez, işine devamlı gidemediği için de sözleşmesi feshedildi. Anne Ölmez hem kızının sağlığından hem de işinden oldu. Gülay Ölmez, "Sonuna kadar mücadele edeceğim. Çocuğumun başına gelen başka bir çocuğun başına gelmesin. Bu yanlışı bir daha yapmasınlar" dedi.

Acılı çıkan tarhanaya 100 bin liralık dava!
Haber Yayın Tarihi: 23.07.2019 09:28 

YORUMLAR


PKK tarafından 4 yıl önce kaçırılan asker, ailesine mektup gönderdi
Danimarka'da bir belediye haftalık 4 gün mesai 3 gün tatil uygulamasına geçti Bebek dünyaya gelince ortaya çıktı! Mide bulandıran tecavüz iddiası