Adabahçe'de kış hasadı - Son Dakika

Adabahçe'de kış hasadı

24.02.2021 09:09

Adabahçe'de kış hasadı Kuşadası Belediyesi tarafından yerel tarımsal üretimi geliştirmek amacıyla yaşama geçirilen Adabahçe'de kış hasadı devam ediyor.

Adabahçe'de kış hasadı

AYDIN - Kuşadası Belediyesi tarafından yerel tarımsal üretimi geliştirmek amacıyla yaşama geçirilen Adabahçe'de kış hasadı devam ediyor. Pırasa, kereviz, lahana, brokoli gibi kış sebzelerinin yetiştiği Adabahçe'den toplanan ürünler AdaMarket Ekspres araçları ile Kuşadalılara ulaştırılıyor.

Kuşadası Belediyesi tarafından "Toprağa Sarıl, Üretime Katıl" sloganıyla yaşama geçirilen Adabahçe'de kış hasadı yapılıyor. Değirmendere Mahallesi'nde bulunan 21 dönümlük arazinin 7 dönümü üzerine ekilen kışlık sebzeler belediye personeli tarafından günlük olarak toplanıyor. Adabahçe'ye dikilen fidelerden bugüne kadar 550 kilogram pırasa, kereviz, lahana, karnabahar, ve brokoli toplanırken; kış başında ekilen tohumlar ise ıspanak, turp, havuç, pancar, bakla ve bezelyeden oluşan toplam 350 kilogram mahsul verdi. Adabahçe'de kış hasadı Mart ayı ortasına kadar devam edecek.

Adabahçe projesinin bir diğer ayağı olan AdaMarket Ekspres araçları ise Adabahçe'den elde edilen ürünler ile evlerde üretilen tarhana, erişte, reçel gibi temel gıda maddelerini Kuşadalıların ayağına götürmeye devam ediyor. Sağlıklı ve ekonomik gıda ürünlerinin halka aracısız ulaşmasını sağlayan ve önceden belirlenen program dahilinde her gün farklı mahallelerde hizmet veren AdaMarket Ekspres araçları büyük ilgi görüyor. Adabahçe'den toplanan ürünlerini bir kısmı ise Kuşadası Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere ücretsiz olarak dağıtılıyor.

Adabahçe'de kış hasadı
Adabahçe'de kış hasadı
Adabahçe'de kış hasadı
Adabahçe'de kış hasadı
Adabahçe'de kış hasadı
Adabahçe'de kış hasadı
Adabahçe'de kış hasadı

Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Adabahçe'de kış hasadı - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

ABD'de kimyasal madde taşıyan tren raydan çıktı Samsun'da eski eşine şiddet uygulayan kocanın darp edildiği anın görüntüleri ortaya çıktı ABD'deki gelişmeyle hareketlenen dolar, 2021 yılının en yüksek seviyesini gördü Acımasız adam, tartıştığı karısını ve oğlunu bıçakladı Fenerbahçe'de Emre Belözoğlu gerçeği ortaya çıktı! Caner yüzünden Erol Bulut'la araları bozuldu Aleyna Tilki'nin İşte Bu Benim Masalım dizisinden kazandığı para belli oldu Görüntü 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde çekildi! Sokak ortasında karısını yere yatırıp böyle darbetti Elon Musk, bir haftada 27 milyar dolar kaybetti