ADALAR'DA ELEKTRİKLİ ARAÇLAR ÖNÜNDE UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU - Son Dakika

ADALAR'DA ELEKTRİKLİ ARAÇLAR ÖNÜNDE UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

Adalar'da faytonla ulaşımın kaldırılmasının ardından toplu ulaşım elektrikli araçlarla yapılmaya başladı.

ADALAR'DA ELEKTRİKLİ ARAÇLAR ÖNÜNDE UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU, System.String[]

Adalar'da faytonla ulaşımın kaldırılmasının ardından toplu ulaşım elektrikli araçlarla yapılmaya başladı. Bayramda Büyükada'ya akın eden vatandaşlar, ücretsiz ulaşımı da fırsat bilerek yeni araçlara binmek için uzun kuyruklar oluşturdu.

RUAM hastalığı sonrası Adalar'da faytonlar kaldırılmıştı. Haftalar önce Büyükada'ya getirilen elektrikli araçlar bayramın üçüncü gününde de hizmet vermeye devam etti. Elektrikli araçlar önünde uzun kuyruklar oluşturan vatandaşları, İETT görevlileri maske takması ve sosyal mesafe kuralına dikkat etmesi yönünde sıklıkla uyardı. Elektrikli araçlara binmek için sıra bekleyen vatandaşlardan bazıları faytonların kaldırılmasından memnunken, bazıları da bu durumun adaların nostaljisini bozduğunu öne sürdü. "BURADA BİR NOSTALJİ VARDI"Atların nostaljinin kalktığını ifade eden Adem Yılmaz, "Burada eski tarihi anımsatan bir nostalji vardı ama şu anda hiçbir şey yok. İstanbul'un içiyle adalar aynı kategoriye girdi. İnsan araç aldığı zaman bile bakımını, muayenesini yaptırıyor ama bu atlar üzerinde olmadı. İnsanın ekmeğine saygısı olmadığı için atların durumu bu hale geldi. Hayvanlara saygıları olsaydı adalar nostaljisini bu kadar kaybetmezdi" dedi. "ELEKTRİKLİ ARAÇLAR BİZİM İÇİN DAHA İYİ OLDU "Hatice Taş ise elektrikli araçlardan memnun olduğunu ifade ederek, "Bu durum hepimiz için çok sevindirici bir durum. Hayvanlar da bizim gibi canlı. Elektrikli aracın adalara gelmesi bizim için daha iyi oldu. Biz de bir adalı olarak çok mutluyuz. Bayramlarda zaten adalar kalabalık oluyor ama bu pandemi döneminde bu kadar kalabalık olması güzel bir şey değil. Aslında biz de çıkmışız ama çocuklardan dolayı çıktık maalesef. Sosyal mesafeye dikkat eden pek yok" ifadelerini kullandı. Murat Karadağlı elektrikli araç kuyruğunda yaklaşık bir buçuk saat kadar beklediklerini belirterek faytonların kaldırılmasıyla ilgili "İyi olmuş en azından hayvanlar dinleniyor. Bu sıcağa insan dayanamıyor, hayvan ne yapsın" şeklinde konuştu.

"KOKU YOK GÜRÜLTÜ YOK EZİYET YOK "Hıdır Yıldız isimli bir vatandaş ise, "Çok memnunuz hayvanlara daha önceden eziyet ediliyordu, duyuyordum. Şimdi koku yok, gürültü yok, hayvanlara eziyet yok" dedi. Adalar etrafında tur atan vatandaşlar elektrikli araçla yolculuktan memnun olduklarını ifade etti. Eray Özgüneş elektrikli araçtan memnun olduğunu ifade ederek, "Sakin, daha çevreci. Atlar bu sıcakta bu yollarda arkalarında yükle gezmiyor artık yani hiçbir zararı yok. Bindik çok rahat keyifli bir şekilde turumuzu attık" diye konuştu.

"ELEKTRİKLİ ARACA DAHA FAZLA KİŞİ BİNİYOR"Faytonla elektrikli aracı kıyaslayan Ferhat Yüksel, "Turumuz valla güzel geçti. Elektrikli tur daha iyi Hem temiz koku yok, gürültü yok. Hem de elektrikli araca kişi olarak daha fazla kişi biniyor" İfadelerini kullandı.

Faytonlu adanın daha güzel olduğunu öne süren Selim Çiçek ise, "Eskiden çok iyiydi ama son dönemde faytonlar çoğalınca atlara bakmamaya başladılar" dedi.

- İstanbul
YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Usta oyuncu Meral Niron 83 yaşında hayatını kaybetti Acun Ilıcalı'nın Netflix'e rakip olacağı yeni platformun detayları belli oluyor Sahte hesabından kendini övmek isteyen Gülben Ergen, alay konusu oldu Belçika ekibi Westerlo, Medipol Başakşehir'den Atabey Çiçek'i kiraladı Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce konuşmasını bitirir bitirmez teşkilatlara talimat gönderdi Son dakika: Kocaeli'de jandarmaları taşıyan midibüs otomobil ile çarpışıp evin duvarına girdi: 17 asker yaralı Eğitim alarak estetisyen olan Ebru Polat, ünlü isimleri hedef aldı: Utanın biraz Beşiktaş Acun Ilıcalı'nın önderliğinde, TV8'de yardım kampanyası ikinci bir gece daha düzenleyecek İstanbul'da meydan muharebesi gibi kavga! Mahalle halkı birbirine girdi, ortalık savaş alanına döndü Korkunç gecenin tek tanığı konuştu! Annesi ile kardeşini öldürdükten sonra intihara kalkışmış Köyden şehre taşınmak isteyen eşine, gözünü kırpmadan ateş etti Usta oyuncu Mustafa Avkıran Çukur'un kadrosuna girdi Hem suçlu hem güçlü! Kaçak elektrik kullanmaktan ceza yiyen baba ve oğlu dehşet saçtı Akıntıya kapılıp kaybolan Mehmet'in ortaya çıkan son görüntüleri yürek burktu Bakan Soylu, Erdoğan'ın Ayasofya ile ilgili sözlerini bütün salona ayakta alkışlattı