Adalet Bakanı Bozdağ, meslek lisesi öğrencileriyle bir araya geldi - Son Dakika

Adalet Bakanı Bozdağ, meslek lisesi öğrencileriyle bir araya geldi

04.11.2022 22:46

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, adalet bölümünün de bulunduğu Hamitler TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, adalet bölümünün de bulunduğu Hamitler TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti.

Bozdağ, Türk Ticaret Kanunu Çalıştayı'na katılmak üzere geldiği Bursa'da Hamitler TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde öğrenim gören öğrencilerle bir araya geldi. Okul içerisinde yer alan duruşma salonunda adalet bölümünde okuyan öğrencilerin hazırladığı temsili duruşmayı izleyen Bakan Bozdağ, öğrencileri tebrik etti.

Gerçeği aratmayan temsili duruşmada öğrencilerin değerlendirme ve konuşmalarından etkilendiğini aktaran Bozdağ, öğrencilerin geleceğin hukukçusu, hakimi ve savcısı olacağını ifade etti.

Bakan Bozdağ, hakim ve savcılığın kutsal bir meslek olduğunu vurgulayarak, yargılamalar sırasında hakikatlerin ortaya çıkarıldığını söyledi. Milletleri ve devletleri adaletin ayakta tutacağına işaret eden Bozdağ, ortaöğretimde öğrencilerin adalet bölümüne gösterdiği ilginin kendilerini mutlu ettiğini kaydetti.

Adalet Bakanlığı olarak hukuk ve adalet eğitiminin desteklenmesine Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan işbirliği çerçevesinde önem verdiklerini dile getiren Bozdağ, gençlerin hakkı ve hukuku bilerek yetişmesinin adalet ve hukuk bilincinin yükselmesini sağlayacağını sözlerine ekledi.

Okul yöneticilerinden eğitimlerle ilgili bilgi alan Bakan Bozdağ, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
BAKAN BOZDAĞ DİYARBAKIR'A 27 BİN BAĞIMSIZ KONUT YAPILACAK BAKAN BOZDAĞ DİYARBAKIR'A 27 BİN BAĞIMSIZ KONUT YAPILACAK Bakan Bozdağ depremzedelerle iftar yemeğinde buluştu Bakan Bozdağ depremzedelerle iftar yemeğinde buluştu BAKAN BOZDAĞ DİYARBAKIR'A 27 BİN BAĞIMSIZ KONUT YAPILACAK BAKAN BOZDAĞ DİYARBAKIR'A 27 BİN BAĞIMSIZ KONUT YAPILACAK

Son Dakika Güncel Adalet Bakanı Bozdağ, meslek lisesi öğrencileriyle bir araya geldi - Son Dakika


Advertisement