"Adalet, Sizsiniz" Mudanya'da Sahnelendi - Son Dakika

"Adalet, Sizsiniz" Mudanya'da Sahnelendi

25.01.2018 09:06

Usta oyuncular Rutkay Aziz ve Taner Barlas'ın muhteşem yorumlarıyla sahneye taşıdığı "Adalet, Sizsiniz" oyunu, Adalet ve Demokrasi Haftası kapsamında Mudanyalı tiyatro severlerle buluştu.

Yıllar sonra haksız mahkumiyet kararlarının kaldırılmasıyla tarihe geçen Sokrates, Galileo, Sacco ve Vanzetti'nin yaşamları üzerinden "adalet" vurgusunun yapıldığı oyun, Mudanyalılardan büyük alkış aldı.

Usta oyuncular Rutkay Aziz ile Taner Barlas'ın yargının siyasallaştığı üç tarihi olayı Sokrates, Galileo, Sacco ve Vanzetti'nin yaşamları üzerinden sahneye taşıdıkları "Adalet, Sizsiniz" adlı oyun, Adalet ve Demokrasi Haftası etkinlikleri kapsamında Mudanya'da sahnelendi. 24 Ocak 1993'te bir suikast sonucu yaşamını yitiren Gazeteci- Yazar Uğur Mumcu başta olmak üzere tüm aydınların anısına düzenlenen Adalet ve Demokrasi Haftası etkinlikleri kapsamında Mudanyalılarla buluşan Rutkay Aziz ve Taner Barlas, Mudanyalılardan büyük alkış aldı. Rutkay Aziz ve Taner Barlas'ın Ümit Denizer ile birlikte kurdukları ve adını, Muhsin Ertuğrul hocalarından esinlenerek koydukları "Perdeci Oyuncuları"nın ilk oyunu Adalet, Sizsiniz'i izleyen Mudanyalılar, salonu hınca hınç doldurdu.

DÜŞÜNCE İNSANLARI YAŞAMAYA DEVAM EDECEK

Uğur Mumcu Kültür Merkezi'nde sahnelenen oyununun sonunda Rutkay Aziz ve Taner Barlas'a çiçek takdim eden Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, böylesine anlamlı bir günde salonu dolduran Mudanyalılara teşekkür etti. Türkyılmaz, "Adaletsiz geçen 25 yıl. Yine Gaffar Okkan'ın aramızdan ayrılışının 17. yılı... Daha niceleri... Bahriye Üçok, Muammer Aksoy, Turan Dursun, Çetin Emeç, Abdi İpekçi, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan… Ama onlar hep yaşıyor. O adaletsizliği sağlayanlarsa yok olup gidiyor. Düşünce insanları yaşamaya devam edecek. Ta ki hak, hukuk, adalet ülkemizin her karışında olana kadar bu adaletsizliği sağlayanlar demokratik bir biçimde gidecekler. Ülkemizin tam demokrasiye kavuşacağı bir güne, adaletin hakkın hukukun tam anlamıyla yaşanacağı günlere bir an önce hemen şimdi kavuşması dileğiyle hepinize katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 Adalet, Sizsiniz Mudanya'da Sahnelendi

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 'Adalet, Sizsiniz' Mudanya'da Sahnelendi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Azerbaycan, Ermenistan'a ait savaş uçağını düşürdü Son Dakika! Aliyev ile görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeli haberi verdi: Azerbaycan işgal altındaki topraklarını geri alıyor Kılıçdaroğlu'ndan koronavirüse yakalanan İmamoğlu hakkında ilk açıklama Oksijen tüpüne bağlı yaşayan KOAH hastası adam, uyuşturucu satıcısı çıktı Dolandırıcılar, banka kartını kiralamak için aylık bin lira teklif ettiler Azerbaycan 27 yıllık hasreti bitirmeye kararlı! Ordu gece boyu Ermeni cephelerini vurdu, Karabağ'da ilerleyiş sürüyor Yasak Elma'dan 5 oyuncu birden ayrılıyor! Başrol Şevval Sam'dan ilk yorum geldi Maaşlarını alamadıkları için Erdek Belediyesi'ni icraya veren memurların başlarına gelmeyen kalmadı