"Adalet, Sizsiniz" Mudanya'da Sahneleniyor - Son Dakika

"Adalet, Sizsiniz" Mudanya'da Sahneleniyor

23.01.2018 12:11

"Adalet, Sizsiniz" oyunu, Adalet ve Demokrasi Haftası kapsamında 24 Ocak'ta Mudanyalı tiyatro severlerle buluşuyor.

Usta oyuncular Rutkay Aziz ile Taner Barlas'ın yargının siyasallaştığı üç tarihi olayı Sokrates, Galileo, Sacco ve Vanzetti'nin yaşamları üzerinden sahneye taşıdıkları "Adalet, Sizsiniz" adlı oyunu, 24 Ocak'ta Mudanyalılarla buluşacak. M.Ö. 5. yüzyılda Atina'da, Beş Yüzler Meclisi'nin ölüme mahkum ettiği düşünür Sokrates, 1633 yılında Roma'da, Engizisyon'un müebbet hapse mahkum ettiği bilim adamı Galileo ve 1927 yılında Boston'da, adaletin ölüme mahkum ettiği iki İtalyan göçmen işçi Sacco ile Vanzetti'nin hikayeleri, "Adalet, Sizsiniz" ile Mudanyalı tiyatro severlerle buluşuyor.

Adalet ve Demokrasi Haftası kapsamında, Uğur Mumcu Kültür Merkezi'nde saat 20.00'de sahnelenecek olan oyuna tüm Mudanyalıları davet eden Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, "24 Ocak 1993'te bir suikast sonucu yaşamını yitiren Gazeteci Uğur Mumcu başta olmak üzere suikastlar sonucu yaşamını yitiren tüm aydınların anısına düzenlenen Adalet ve Demokrasi Haftası etkinlikleri kapsamında, barışın, kardeşliğin, özgürlüklerin ve demokrasinin gereğine inanan bir belediye olarak biz de adalete bir mum yakalım istedik. Tüm adalet sevdalılarını bu oyuna bekliyoruz" diye konuştu.

 Adalet, Sizsiniz Mudanya'da Sahneleniyor

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat 'Adalet, Sizsiniz' Mudanya'da Sahneleniyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Tamamen altınla kaplanan Samsung Galaxy S21, 570 bin lira fiyatla satışa sunuldu AK Partili Miroğlu'nun iddiası sosyal medyada gündem oldu: Biden Kürtmüş, gerçek adı da Cımoyê Bahattîn Ağa imiş 26 Ocak'tan itibaren metrobüslerdeki kodlar yerine son istasyonun ismi yazacak Bu kare "Her şeyin fazlası zarar" sözünün hayattaki karşılığı! Alkolü fazla kaçıranların düştüğü haller güldürdü Hasta yakınları güvenlik görevlilerine saldırdı, hastane bahçesi savaş alanına döndü Ivana Sert, sevgilisine aşkını ilan ederken yaptığıyla hem mide bulandırdı hem güldürdü Newport County kalecisi Tom King'in attığı gol, Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi İnternette müstehcen yayın yapan 2 kadın yakalandı, hesap hareketlerindeki açıklamalar dikkat çekti: Video, show, sohbet...