Son Dakika Haberleri: Adana Bürosu Bölge Haberleri

Adana Bürosu Bölge Haberleri

9 yıl önce

1'inci sıra Milletvekili Adayı Şenol Pektaş, kışkırtılan bölücü zihniyete karşı ulusal birliğin pekiştirilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Adana Bürosu Bölge Haberleri, System.String[]

Adana İl Başkanı Fatma Altınok ve milletvekili adayları Şenol Pektaş, Nuran Dalyan, Mümtaz Numanoğlu, Leylacan Haklı, Ercan Akarpınar, Ayhan Özüsağlam, İsmail Kazan ve Sefa Ağızlıyüz seçim çalışmalarına Yüreğir, Karataş, İmamoğlu ve Seyhan İlçesi'nin Karayusuflu Beldesi'nde devam etti.


1'inci sıra Milletvekili Adayı Şenol Pektaş, kışkırtılan bölücü zihniyete karşı ulusal birliğin pekiştirilmesi gerektiğine dikkat çekti.


Pektaş, "DSP'nin ulus kavramında ve milliyetçilik anlayışında, ırk ve soy ayrımcılığının da, din ve mezhep ayrımcılığının da, bölgeciliğin de yeri yoktur. DSP, Türk Ulusunu oluşturan unsurlar arasında en küçük bir ayrım gözetilmesine izin vermez. Bu unsurlardan hiçbirini başka unsurlara da, devlete de ezdirmez. Demokrasinin güvencesi olan laikliğin, inançlara tam saygıyla bağdaşarak korunması konusunda ulusumuzun büyük çoğunluğu birleşmektedir. DSP laikliği ödünsüz olarak koruyacak, inanç, din ve ibadet özgürlüğüne saygısını sürdürecektir " dedi.


TAM DEMOKRASİ DSP İLE GELECEK


DSP'nin, demokrasiyi bütün kurumlarıyla eksiksiz ve sürekli olarak yerleştirmek için gerekli yasal düzenlemeleri yapacağını ifade eden Pektaş, "DSP toplumun siyasete ve sosyal hayata etkin katılımı önündeki engelleri kaldıracak, diğer yandan ilköğretimden üniversiteye kadar tüm örgün eğitim öğretim ile yaygın halk eğitimi kurumlarında, katılımcı demokrasi bilincinin gelişmesine ve yaygınlaşmasına yönelik programlara yer verilmesini sağlayacaktır. DSP, demokrasiyi, siyasal, sosyal, ekonomik ve kültürel boyutlarıyla bir bütün olarak gerçekleştirmeyi ve tam demokrasiyi kurmayı amaçlamaktadır. DSP, tam demokrasi için kuvvetler ayrılığı ilkesini savunmaktadır. DSP yeni anayasa yapımı sürecinde toplumun bütün katmanlarının müdahil olduğu bir uzlaşı ortamı yaratacaktır" diye konuştu.


Adana,


, Hatay Birleşik Sanayici ve İşadamları Derneği , Adana Şubesi ile Küçük ve Orta Ölçekli İdareleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliği ile gerçekleştirilen 'Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi' kursunda başarılı olan 30 kursiyer sertifikalarını aldı.


Sertifika dağıtım töreninde konuşan TÜMSİAD Adana Şube Başkanı Deniz Köse, ülke ekonomisine ve istihdamına katkı sağlayacak genç girişimci adaylarını kutlayarak, her şeyin devletten beklenmemesi gerektiğini vurguladı.


Köse, "Üniversite, sanayici ve kamu işbirliği daha da geliştirilerek, ülke ekonomisine hep beraber katkı sağlamalıyız. Bu nedenle TÜMSİAD olarak, üretim ve istihdamın artmasına yardımcı olacak 2'nci uygulamalı girişimcilik eğitimini Haziran ayında tekrar başlatacağız. Bu hususta bize yardımcı olan KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürü Hamit Sucu'ya teşekkür ederim" dedi.


KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürü Hamit Sucu'da konuşmasında, "KOSGEB yeni yatırımların yapılmasında ve var olan yatırımların büyümesinde çok önemli bir kurumdur. Biz can suyu vererek yeni girişimcilerin önünü açıyoruz" dedi. Sucu, sertifika almaya hak kazanan ve KOSGEB'e başvuru yaparak, iş planları başarılı bulunan 30 girişimcinin şanslı olduğunu söyleyerek, "27 bin TL'ye kadar hibe, 70 bin TL'ye kadar da faizsiz kredi alabileceklerdir" şeklinde konuştu.


Bu arada genç girişimci adaylarından Beşiktaş alt yapısında yetişen kaleci Altay Kartal'da sertifikasını, KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürü Hamit Sucu' nun elinden aldı. Sertifika töreni dernek binasında düzenlenen kokteyl ile sona erdi.

Haber Yayın Tarihi: 23.05.2011 05:55 Kaynak: DHACumhurbaşkanı Erdoğan'dan faiz indirimi müjdesi: Daha da inecek
Boşanma kararı alan Meltem Miraloğlu 80 yaşındaki eşine "Beni seviyor musun?" sorusunu sordu Nazilli'de eğlence merkezinde çalışan yabancı uyruklu 8 kadın hasta çıktı