Adana Büyük İkramiye Çıkan Bilet Adana'da Satıldı' İddiası - Son Dakika

Adana Büyük İkramiye Çıkan Bilet Adana'da Satıldı' İddiası

Son Güncelleme: 03.01.2018 16:51

Büyük ikramiye çıkan bilet Adana'da satıldı' iddiasıMİLLİ Piyango'nun yılbaşı özel çekilişinde 61 milyon liralık büyük ikramiyenin isabet ettiği çeyrek biletlerden birinin Adana'da satıldığı iddia edildi.

Büyük ikramiye çıkan bilet Adana'da satıldı' iddiası

MİLLİ Piyango'nun yılbaşı özel çekilişinde 61 milyon liralık büyük ikramiyenin isabet ettiği çeyrek biletlerden birinin Adana'da satıldığı iddia edildi.

Milli Piyango'nun yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiyenin dörde bölünerek İstanbul, Ordu, KKTC ve Antalya'ya çıktığı açıklandı. Talihlilerden bazıları ortaya çıkıp ikramiyesini teslim alırken diğerleri merak konusu oldu. Adana'da baş bayi olarak 27 yıldır Milli Piyango bileti satan Mehmet Karakuş, şunları söyledi Ankara'dan İngbank Ulus Şubesi'nden İngbank Adana Küçüksaat Şubesi'ne 10 bin bilet getirttim. Pazartesi günü bordroyu aldığımda büyük ikramiyeyi benim sattığımı fark ettim. Milli Piyango Genel Müdürlüğü'ne durumu bildirdik, 'Bu bilet İstanbul bileti olarak lanse edildi, neden böyle oldu' diye sorduk. Onlar da bize biletin Adana'ya geldiğine ilişkin bilgilendirme yapacaklarını söyledi ama henüz bir açıklama yapmadılar. İstanbul'a çıktığı söylenen bileti ben sattım. Bayilere kaşeliyorum veya vatandaşlara bilet satıyorum. Şu an biletin kimde olduğunu bilmiyorum. 9790000 numaralı biletten 9800000 numaralı bilete kadar 10 bin bilet sattım. Bunun içinde 61 milyon liralık büyük ikramiyenin isabet ettiği bilet de var. İngbank Türkiye'de Milli Piyango baş bayisidir. Biz de İngbank'ın bayileriyiz. Bize bilet getiriyor. Biz de bunu alıp vatandaşa satıyoruz. 10 bin bilet aldım ve büyük ikramiye bunun içinde. Neden İstanbul bileti olarak yansıtıldı bilemiyorum. Bilet Adana'da satıldı. Biletlerin hepsi Ankara'da basılıyor. Hangi şehre gidiyorsa zaten küpürlerinden belli oluyor nereye gitti. Bilet bize geliyor ama nasıl İstanbul görünüyor onu anlamadım. Müşteri olarak kime verdiğimi bilmiyorum. Kazanan talihli bizi görürse iyi olur. Görmezse de canı sağolsun. Allah hayırlı yedirmeyi nasip etsin.

'VATANDAŞLAR BİLETLERİNİ KONTROL ETSİN'

Adana Milli Piyango ve Şans Oyunları Bayileri Odası Başkanı Mustafa Gökay Karakuş ise şöyle konuştu Büyük ikramiyenin nereye çıktığıyla ilgili bir kargaşa var. Bayilerimiz kontrolleri yaptığında Adana'da satıldığını saptadı. Bayimiz Mehmet Karakuş, İngbank'a getirttiği bilete en büyük ikramiye isabet etti. Kayıtlarımız burada. Genel müdürlükle bunu paylaştık. Resmi yazımız elimizde. Büyük ikramiye, Samsun, KKTC, Antalya ve Adana'da satıldı. Son 10 yılda 4 büyük ikramiye satmıştık, bu 5'inci büyük ikramiye oldu. Herkes biletini kontrol etsin. Şimdiye kadar 5-6 tane teselli ikramiyesi ödedik zaten. İngbank başbayilik olarak bayilerimize bilet temin ediyor. Bizim bayimizde bankadan almış. Bilet satış dekontu var zaten. Mehmet Karakuş'un büyük ikramiyeyi Adana'da sattığı belgelerden anlaşılıyor.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Adana Büyük İkramiye Çıkan Bilet Adana'da Satıldı' İddiası - Son Dakika


Advertisement