Adana Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Gerginlik - Son Dakika

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Gerginlik

12.01.2012 17:09
Adana Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Gerginlik, System.String[]

Adana'da bugün yapılan büyükşehir meclis toplantısını Yüreğir hal esnafı bastı.

Adana'da bugün yapılan büyükşehir meclis toplantısını Yüreğir hal esnafı bastı. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleşen ve başkanlığını Necmi Özcanlı'nın yaptığı oturumda, gündemler görüşülürken salonun önünden alkış, ıslık ve bağırışlar duyuldu.

Kapının önünde toplanan 50-60 kişi, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ın, randevu taleplerine cevap vermediğini iddia ederek olay çıkardı. Hal esnafı olduğu belirtilen grup kapıları tekmelerken, meclis salonunda bulunan birkaç kişi ise "Yazıklar olsun. 3 aydır randevu vermediniz. Derdimizi kime anlatacağız." diye bağırdı.

Meclis içindeki ve kapı önündeki protestocular, görevliler tarafından dışarı çıkarıldı. Belediye binasından çıkartılan esnaf, Büyükşehir Belediyesi'nin kendilerini Ticaret ve Sanayi Bakanlığı'na esnaf olarak tescil ettirmesi gerektiğini belirterek, "Bunu yapmayarak, bizi manav statüsüne düşürmeyi istiyorlar. Bu sorunu çözmek için 3 aydır gelip gidiyoruz, ancak randevu alamadık." dediler. Göstericiler, polis tarafından tek tek kimlikleri sorgulandıktan sonra gönderilirken, esnaflara sorunlarının çözümü için gerekli yerlerden randevu verileceği belirtildi.

Öte yandan, toplantının gündem maddeleri arasında yer alan Yüreğir ilçesine bağlı Kışla ve Başak Mahallesi'nde, Kentsel Dönüşüm Alanı olarak belirlenen alanda hazırlanan imar planına, idare görüşünün okutulmasına Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan tepki gösterdi. Çelikcan, benzer komisyon raporlarında daha önce "İdare Görüşü" okunmadığını ifade etti.

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Adana Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Gerginlik - Son Dakika


Son Dakika

Charlie Hebdo'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a alçak saldırı! Ahlaksız karikatüre Türkiye'den tepki yağıyor Charlie Hebdo'dan yine çirkin provokasyon! Erdoğan üzerinden Peygamberimizi ve İslam'ı hedef aldılar Messi ile kriz yaşayan Barcelona Başkanı Bartomeu istifa etti Meteoroloji'den 13 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi