Adana Büyükşehir Belediyesi'ndeki "Suç Örgütü" Davası - Son Dakika

Adana Büyükşehir Belediyesi'ndeki "Suç Örgütü" Davası

08.09.2012 12:45
Adana Büyükşehir Belediyesi'ndeki

Adana'da Aytaç Durak, tutuksuz yargılandığı davada tutuklu sanıklar ve dün tahliye olan 5 sanığın kendisinden sonra belediyede işlenen suç ev eylemlerle ilgili olduğunu iddia etti.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılan Aytaç Durak, tutuksuz yargılandığı davada tutuklu sanıklar ve dün tahliye olan 5 sanığın, kendisinden sonra belediyede işlenen suç ev eylemlerle ilgili olduğunu iddia etti.

Durak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Adana Büyükşehir Belediyesi'ndeki iddialara ilişkin süren davada 21'i tutuklu 73 kişinin yargılandığını ve bunlardan 5'inin dünkü duruşmada tahliye edildiğini hatırlattı.

Yargılanan tutuklu ve tutuksuz sanıkların kendisiyle ilişkisinin bulunmadığını savunan Durak, şunları kaydetti:

"2,5 yıldır görevden uzak tutuluyorum. Hakkımda açılan davalarla ilgili hiçbir mahkumiyet kararım olmadığı gibi, şu anda tutuklu olanlarla benim herhangi bir ilgim yok. Bir yıldır tutuklu olan 21 kişi ve bunlardan dün tahliye olan 5 kişi, ben ayrıldıktan sonra belediyede yerime gelenlerin döneminde işlenen suç ve eylemlerle ilgilidir. Tutuklamalar, özellikle benim hakkımda çeşitli yanlış beyan, hakaret ve iftiralarda bulunan Meclis Başkan Vekili Mustafa Tuncel'in başkanı olduğu çeteye aittir. Esasen ben Mustafa Tuncel hakkında bu iftiralardan dolayı 17 dava açtım, 10'undan mahkum oldu, 7 davası da devam ediyor."

Aralarında Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılan Aytaç Durak'ın da bulunduğu 73 kişinin yargılandığı davanın dünkü duruşmasında 21 tutuklu sanıktan 5'i tahliye edilmişti.

Muhabir: Tevfik Işık

Yayıncı: A. Fatih Tekcan - ADANA

Adana Büyükşehir Belediyesi'ndeki Suç Örgütü Davası

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Adana Büyükşehir Belediyesi'ndeki 'Suç Örgütü' Davası - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Putin de Türkiye'nin kararlılığını anladı! Karabağ sözleri dengeleri değiştirecek cinsten İki kez ayağı kırılan Galatasaraylı, Emre Akbaba'nın bacağının son hali üzüntü yarattı Yunanistan'ın "Yunan savaş gemileri Oruç Reis'i bölgeden uzaklaştırdı" iddiasına Türkiye'den yalanlama geldi Ekim ayında çiçek açıp, meyve veren armut ağacı şaşırttı Azerbaycan ordusunun Karabağ'da esir aldığı Ermeni askerlerin görüntüsü yayınlandı Karabağ'ın İran sınırı tamamıyla Azerbaycan kontrolüne geçti Çipli kimlik kartıyla elektronik kimlik doğrulama sistemiyle ilgili esaslar belirlendi! İşte detaylar Kaymakamdan ismini yanlış söyleyen CNN Türk muhabirine soğuk duş!