Adana Büyükşehir Belediyesi'nden 12 Mart Kutlaması - Son Dakika

Adana Büyükşehir Belediyesi'nden 12 Mart Kutlaması

12.03.2018 18:44

Adana Büyükşehir Belediyesi'nden 12 Mart kutlamasıADANA Büyükşehir Belediyesi tarafından '12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü'nün 97'nci yıl dönümü coşkulu bir törenle kutlandı.

Adana Büyükşehir Belediyesi'nden 12 Mart kutlaması

ADANA Büyükşehir Belediyesi tarafından '12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü'nün 97'nci yıl dönümü coşkulu bir törenle kutlandı.

Arif Nihat Asya Bayrak Parkı ve Müzesi'nde düzenlenen törende Adana Büyükşehir Belediyesi personelleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşların yoğun katılımıyla 12 Mart İstiklal Marşımızın kabulünün 97'nci yıl dönümü coşkulu bir törenle kutlandı. Törende İstiklal Marşı'nın okunması öncesinde Arif Nihat Asya Bayrak Parkı ve Müzesi'nde bulunan hilal ve yıldız etrafında ellerinde bayraklarla Büyükşehir Belediyesi zabıta, temizlik ve itfaiye personelleri çevrelenerek özel bir görüntü oluşturdu.

'KURTULUŞ MÜCADELESİNİ DESTANLAŞTIRMIŞTIR

İstiklal Marşı'nın coşkuyla okunmasının ardından bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, İstiklal Marşı'nın bir bağımsızlık mücadelesinin ardından vatan şairi Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılarak bu mücadelenin destanlaştırıldığını ifade etti.

'ESKİMEYECEKTİR'

Dün Kurtuluş Savaşı'nda mücadele eden kahramanların bugün de Afrin'de adeta Türk vatanının bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığı için mücadele ettiğini aktarırken 'Bilinmesini isterim ki çekilen çileleri ve bağımsız yaşama iradesini satırlarında destanlaştıran ve özetleyen İstiklal Marşımız, Aziz milletimiz yaşadıkça taşıdığı derin anlamıyla eskimeyecek ve kalplerde asılı durduğu yerden inmeyecektir' dedi.

Adana Büyükşehir Belediyesi'nden 12 Mart Kutlaması
Adana Büyükşehir Belediyesi'nden 12 Mart Kutlaması
Adana Büyükşehir Belediyesi'nden 12 Mart Kutlaması
Adana Büyükşehir Belediyesi'nden 12 Mart Kutlaması

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Adana Büyükşehir Belediyesi'nden 12 Mart Kutlaması - Son Dakika


Son Dakika

Korona için yeni tedbirler peş peşe açıklanırken İstanbul'dan gelen görüntüler pes dedirtti Gram altın 467 liradan işlem görüyor Oyuncu Gülse Birsel, sokağa çıkma kısıtlamasına Burhan Altıntop karakterinin videosuyla gönderme yaptı Son dakika haberi! Sri Lanka'da eski bakan basın toplantısında çiğ balık yedi Cerrahpaşa Dekanı Prof. Dr. Sait Gönen: Yoğun bakım doluluk oranı Nisan'dan daha kötü Kasksız yakalanan İrem Sak'ın ağabey korkusu: Aman o görmesin Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Güven'in yerine Prof. Dr. Sabahattin Aydın atandı Restoran ve kafelerde, 10.00-20.00 saatleri arasında sadece paket servis ve gel-al hizmeti verilebilecek
00:36