Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Adana'da 13 Metrelik Yılbaşı Ağacındaki Çiçekleri Yağmaladılar - Son Dakika

Adana'da 13 Metrelik Yılbaşı Ağacındaki Çiçekleri Yağmaladılar

Adana'da 2012'yi Uğur Mumcu Meydanı'nda karşılayanlar, 'Atatürk Çiçeği' adıyla bilinen süs bitkisiyle donatılan 13 metrelik dev yılbaşı ağacındaki çiçekleri adeta yağmaladı.

Adana\'da 13 Metrelik Yılbaşı Ağacındaki Çiçekleri Yağmaladılar
01.01.2012 - 10:30,

Adana'da 2012'yi Uğur Mumcu Meydanı'nda karşılayanlar, 'Atatürk Çiçeği' adıyla bilinen süs bitkisiyle donatılan 13 metrelik dev yılbaşı ağacındaki çiçekleri adeta yağmaladı.

Adana Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından hazırlanan ve çam ağacına benzetilen koni şeklindeki 52 basamaklı iskeleye, yılbaşı akşamından önce saksılar içinde kırmızı renkli 2 bin 700 Atatürk Çiçeği yerleştirildi. 100 bin kişilik meydana kurulan yılbaşı ağacının iç kısmı da ışıklandırılınca güzeli bir tablo ortaya çıktı. Ağacın üst kısmına ise 2011 yılını simgeleyen, 'kayan yıldız' simgesi konuldu.

AĞACA HUCÜM ETTİLER

Yeni yılı açık havada karşılamak isteyen Adanalılar, yağan yağmura rağmen Uğur Mumcu Meydanı'nda Adana Büyükşehir Belediye Bandosu ve davul-zurnayla eğlendi. Yaşlı, genç, kadın, erkek yüzlerce Adanalı, meydanda halay çekip dans etti. Eş ve sevgilileriyle alana gelenler, birbirlerine sarılarak yeni yılı doyasıya kutladı. Toplananlar, hep birlikte 10'dan geriye sayarak 2012 yılına hep birlikte "merhaba" dedi. Yağmur nedeniyle eğlence kısa sürse de, dağılmaya başlayanlar, oldukça büyük yılbaşı ağacındaki Atatürk Çiçekleri'ni almaya başladı. Bir süre sonra ağacın tepesine kadar tırmanan çok sayıda kişi, tüm çiçekleri topladı. Polisler, ağacın etrafında önlem alarak, çıkanları da indirmeye çalıştı. Çok kısa bir sürede ağacın üzerindeki çiçekler yok olurken, sadece iskele kaldı. - Adana

Kaynak: DHA
YORUMLAR

Son Dakika Güncel Adana'da 13 Metrelik Yılbaşı Ağacındaki Çiçekleri Yağmaladılar - Son Dakika


Advertisement