Adana'da 9 İlçede, 9 Çöp Aktarma İstasyonunun Temeli Atıldı - Son Dakika

Adana'da 9 İlçede, 9 Çöp Aktarma İstasyonunun Temeli Atıldı

09.04.2015 14:27
Adana'da 9 İlçede, 9 Çöp Aktarma İstasyonunun Temeli Atıldı

Adana’da, 9 ilçede eş zamanlı olarak evsel atık toplama istasyonlarının temeli atıldı.

Adana'da, 9 ilçede eş zamanlı olarak evsel atık toplama istasyonlarının temeli atıldı.

Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı'nca, Karataş, Tufanbeyli, Saimbeyli, Kozan, İmamoğlu, Ceyhan, Aladağ, Yumurtalık ve Karaisalı ilçelerinde yapılacak çöp aktarma istasyonlarının temel atma töreni gerçekleştirildi. Karataş'taki merkez törenle eş zamanlı olarak ve canlı yayın bağlantısıyla diğer 8 ilçede de temel atma töreni yapıldı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, çok sayıda TV kanalının canlı verdiği ve ortak canlı yayın bağlantısının yapıldığı törende, kentin sorunlarını teker teker çözdüklerini belirtirken, Karataş Belediye Başkanı Bohaçhan Ünal, "Hizmet ederken siyasi parti ayrımı yapmayacağını söyleyen ve bu sözünü tutan Başkan Sözlü'ye teşekkür ediyor, Karataşlılar adına adına minnettarlıklarımı iletiyorum" dedi.

Başkan Hüseyin Sözlü ise değişen Büyükşehir Kanunu'yla birlikte bu projeyi hayata geçirdiklerini söyledi. İlçelerden gelen çöplerin Katı Atık Bertaraf Tesisleri'ne getirilerek ayrıştırılacağını ve elektrik, gübre üreteceklerini kaydeden Başkan Sözlü, "Çevreye zarar vermeden çöpleri faydalı atıklar haline getireceğiz" dedi. Başkan Sözlü, hizmetlerin parti ayrımı yapmaksızın tüm ilçelerde devam ettirileceğini kaydetti.

Törenin sonunda, 9 ilçenin belediye başkanları, siyasi isimleri ve bürokratlarının katılımıyla eş zamanlı olarak kurdele kesilerek istasyonların temelleri atıldı.

Temel atma töreni birçok televizyon kanalı tarafından canlı yayınlandı.

Açılıştan sonra Çukurova Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Ahmet Yüceer, çevreye duyarlılığından dolayı Başkan Sözlü'ye plaket verdi. Başkan Sözlü de, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Mehmet Çelebi Akkuş'a plaket verdi. - ADANA

Altay'ın son pırlantası Kazımcan oldu Altay'ın son pırlantası Kazımcan oldu Burhaniye'de 5 plaja törenle mavi bayrak asıldı Burhaniye'de 5 plaja törenle mavi bayrak asıldı 1 Temmuz 2022 Haberleri 1 Temmuz 2022 Haberleri
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Adana'da 9 İlçede, 9 Çöp Aktarma İstasyonunun Temeli Atıldı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement