Son Dakika Haberleri: Adana'da Dolu ve Yağmur Etkili Oldu (2)

Adana'da Dolu ve Yağmur Etkili Oldu (2)

4 gün önce

SERT ÇEKİRDEKLİLER BÜYÜK ZARAR GÖRDÜSeyhan Ziraat Odası 2'nci Başkanı Cahit İncefikir, kentte etkili olan dolu yağışının özellikle sert çekirdekli meyve bahçelerine büyük zarar verdiğini söyledi.

Adana'da Dolu ve Yağmur Etkili Oldu (2), System.String[]
SERT ÇEKİRDEKLİLER BÜYÜK ZARAR GÖRDÜ

Seyhan Ziraat Odası 2'nci Başkanı Cahit İncefikir, kentte etkili olan dolu yağışının özellikle sert çekirdekli meyve bahçelerine büyük zarar verdiğini söyledi. İncefikir, yağış sonrası zararlarda Tarım Sigortası'nın (TARSİM) öneminin ortaya çıktığını belirterek şöyle konuştu:

" Adana'da değişik bölgelerde yağan dolu, başta yeni meyve tutan sert çekirdekli bahçelere, sebze ekili tarlalara büyük zarar verdi. Zararın boyutu şimdilik belli değil. Bu ileri günlerde netleşecektir. Burada TARSİM'in önemi ortaya çıkıyor. Bu gibi durumlarda TARSİM'i olan üretici zarardan kurtuluyor. Bu nedenle tüm üreticileri ürenlerini sigorta yaptırmalarını tavsiye ediyorum."

Haber Yayın Tarihi : 17.04.2019 04:49 Kaynak: DHAAdana'da Derbi Öncesi Taraftarlar Birbirlerine Saldırdı Acılı Annenin, İntihar Eden Kızının Başında Yaktığı Ağıt Yürek Parçaladı Asker Ailelerine İki Ayda Bir 550 Lira Yardım Yapılıyor Tapuda Harca Dikkat! Yanlış Beyanla Eksik Ödemenin Büyük Cezası Var