Son Dakika Haberleri: Adana'da İkiz Polisler Şehit Düştü

Adana'da İkiz Polisler Şehit Düştü

3 yıl önce

Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı'na yapılan saldırı sonucu şehit düşen polislerden ikisinin, Adanalı ikizler Ahmet ile Mehmet Oruç olduğu haberi, ailesini yasa boğdu.

Adana'da İkiz Polisler Şehit Düştü, System.String[]
Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı'na yapılan saldırı sonucu şehit düşen polislerden ikisinin, Adanalı ikizler Ahmet ile Mehmet Oruç olduğu haberi, ailesini yasa boğdu.

Gölbaşı'ndan Adana'ya gelen ikiz şehit haberi yürekleri dağladı. 25 yıl önce Hacı Ali Oruç ile Sanem Oruç'un ikizleri olarak dünyaya gelen Ahmet ile Mehmet Oruç, veda ederken bile birbirlerinden ayrılmadılar. 3 yıllık polis olan Ahmet ve Mehmet Oruç'un 8 ay önce Özel Harekat Daire Başkanlığı'na birlikte eğitime gittiği öğrenildi.

Askerlerin, darbe kalkışması sonucu şehit düşen ikizlerin ağabeyleri Mustafa Oruç'un da Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda uzman çavuş olduğu bildirildi. İkizlerin acı haberini Adana'nın merkez Çukurova ilçesindeki evinde, oğullarının meslektaşlarından alan baba Hacı Ali Oruç, iki oğlunu birden şehit vermenin acısıyla fenalık geçirdi.

BABA ORUÇ: BENİM YAVRULARIM NERDE? GELİN SİZE SARILAYIM

Yüreğini yakan haberi getiren polislere sarılan baba Oruç, "Benim yavrularım nerde? Gelin size sarılayım." diyerek feryat etti. Baba Oruç güçlükle ayakta dururken, şehit Ahmet Oruç'un eşi Emine Oruç'un da 6 aylık hamile olduğu bildirildi. Mehmet'in ise Kübra Oruç ile evli olduğu henüz çocuğu olmadığı, şehitlerin cenazelerinin ise yarın Adana'da toprağa verileceği bildirildi.
Haber Yayın Tarihi : 16.07.2016 04:40 Kaynak: CİHANKaza sonrası gözyaşlarına boğulan kadın sürücünün korktuğu başına gelmedi İstanbul'un göbeğinde dehşet! Sokakta yürüyen gencin suratına tiner attılar Fenomen Selin Ciğerci, mayolu pozlarıyla sosyal medyayı salladı