Adana'da sokakta uyuşturucu satarken yakalanan sanığa 12,5 yıl hapis - Son Dakika

Adana'da sokakta uyuşturucu satarken yakalanan sanığa 12,5 yıl hapis

01.02.2023 10:41
Adana'da sokakta uyuşturucu satarken yakalanan sanığa 12,5 yıl hapis

Adana'nın merkez Seyhan ilçesinde sokakta uyuşturucu satarken yakalanan sanığa 12 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

Adana'nın merkez Seyhan ilçesinde sokakta uyuşturucu satarken yakalanan sanığa 12 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık O.Y. cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Sanık avukatı da duruşma salonunda hazır bulundu.

Duruşma savcısı, esas hakkındaki mütalaasında, sanığın, polis ekiplerince merkez Seyhan ilçesi Şakirpaşa Mahallesi'nde gece vakti sokakta sigara paketi arasına gizlediği sentetik uyuşturucuyu satarken yakalandığını belirtti.

Savcı, olay tespit ve yakalama tutanağı da dikkate alınarak O.Y'nin, "uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama" suçundan cezalandırılması ve mevcut halinin devamına karar verilmesini istedi.

Sanık O.Y, savunmasında, hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek, tahliye ve beraat talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti, "uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama" suçundan 12 yıl 6 ay hapis ve 25 bin lira adli para cezasına çarptırdığı sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Ailesi evden çıkartıldığı için okula gidemeyen kız çocuğu gözyaşlarına boğuldu Ailesi evden çıkartıldığı için okula gidemeyen kız çocuğu gözyaşlarına boğuldu Adana'da eşinin bıçakla yaraladığı kadın hastanede hayatını kaybetti Adana'da eşinin bıçakla yaraladığı kadın hastanede hayatını kaybetti Adana'da kocası tarafından boğazı kesilen kadın hayatını kaybetti Adana'da kocası tarafından boğazı kesilen kadın hayatını kaybetti

Son Dakika Güncel Adana'da sokakta uyuşturucu satarken yakalanan sanığa 12,5 yıl hapis - Son Dakika


Advertisement