Adana'da sosyal medyada terör operasyonu: 11 gözaltı kararı - Son Dakika

Adana'da sosyal medyada terör operasyonu: 11 gözaltı kararı

14 gün önce

Adana'da sosyal medyada terör örgütü PKK/KCK-PYD/YPG hakkında övücü paylaşım yapan 11 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Adana'da sosyal medyada terör operasyonu: 11 gözaltı kararı, System.String[]

Adana'da sosyal medyada terör örgütü PKK/KCK-PYD/ YPG hakkında övücü paylaşım yapan 11 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Şafak vakti düzenlenen operasyonla zanlılar gözaltına alındı.


Adana Cumhuriyet Başsavcılığı terör örgütü PKK/KCK-PYD/YPG hakkında övücü, şiddet eylemlerini meşru gösteren suç ve suç unsuru paylaşım yaptıkları tespit edilen 11 kişi hakkında gözaltı kararı çıkardı.


Zanlıların evlerine eş zamanlı baskınlar yapıldı


Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, PKK/KCK-PYD/YPG yönelik operasyonu başlattı. Özel harekat timlerinin de desteği ile söz konusu şahısların evlerine eş zamanlı baskınlar yapıldı.


Yapılan baskınlar, 1 adet ruhsatsız tabanca ve buna ait 6 adet fişek, 6 adet telefon, 2 adet hafıza kartı ile 1 adet örgüt mensubuna ait fotoğraf ele geçirildi.


Yakalanan zanlılar adli tıp birimindeki sağlık kontrollerinin ardından sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. - ADANA

Haber Yayın Tarihi: 15.02.2020 08:08 Kaynak: İHA

YORUMLAR


Son Dakika

BM ve NATO olağanüstü toplanırken, TBMM'nin olağan gününde toplanma kararı tepki çekti
Tır devrildi, sıfır kilometre araçlar hurdaya döndü Erdoğan'ın açıklamalarından sonra Kılıçdaroğlu da kameralar karşısına geçti